Perry Rhodan 2576 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2576
Název:Brána na Zemi
(Tor nach Terra)
Autor:Rainer Castor
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:31. prosince 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. dubna – 8. května 1463 NGL
Ohnivé oko ohrožuje Sluneční soustavu – a Atlan hledá pomoc na Talanis
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan je konfrontován s minulostí.

Gucky – Myšob pozoruje „ohnivé oko“.

Homunk – Posel ID varuje před zkázou.

Reginald Bull – Bully bojuje o budoucnost Sluneční soustavy.

Rico – Robot přijme hosta.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2576 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj s Monarchií. Reginald Bull se mezitím zdržuje ve Sluneční soustavě, ohrožované „ohnivým okem“. A nesmrtelná Arkonidan Atlan vstoupí do BRÁNY NA ZEMI...