svazek 502

H.G. Ewers

Der Ritter mit dem Flammenschwert

Rytíř s plamenným mečem

vydáno: 1971    
čas děje: 3441
Perry Rhodan 502 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Je přeprogramován – bojuje proti duchům, kouzlům a démonům
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Bossa Cova – Muž, který věří, že bydlí ve strašidelném zámku.

Aine – Družka Bossy Cova.

Doreen – Družka Bossy Cova.

Shar ter Troyonas – Velitel imunních na Olympu.

Roi Danton – Syn Perryho Rhodana se snaží zachránit Olymp.

Rocus Ypteron – Zástupce druhu Homo superior.

Jupiter Koslow – Zástupce druhu Homo superior.

Anson Argyris – Rytíř s ohnivým mečem.

Na Olympu brání Shar ter Troyonas s hrstkou imunních zařízení transmiterové Cesty kontejnerů proti techniku odmítajícím Homo superior a útokům Ohlupených. Rocus Ypteron a Jupiter Koslow, dva zástupci druhu Homo superior, vidí nebezpečí pro svou skupinu především ve variu 500, proto zničí jeho pseudoproměnnou kokonovou masku a přinutí robota, jehož plazmatická komponenta trpí ohloupením, aby se sám deaktivoval.

V kontejneru přichází na Olymp Roi Danton, aby zde podpořil Ter Troyonasovy snahy. Když chce Ypteron s ozbrojenou skupinou zasáhnout proti imunním, je vyvržen z pacifistického společenství superiorů. Danton vyjednává s Koslowem, jenž projeví ochotu zastavit všechny demontážní akce a znovu zapojit zastavené elektrárny a výrobní zařízení, aby tím zachránil životy ohlupených obyvatel planety. V rozhovoru s Dantonem vysloví Homo superior domněnku, že ten hvězdný Roj vyvolal ohlupení jen proto, aby mohl nerušeně prolétnout Mléčnou drahou.

Danton vloží do varia nový, NATHANEM vytvořený program. Robot se objeví s válečným koněm a v plné zdroji jako šedý rytíř. Jeho úkolem je dovést ohlupené k alespoň trochu normálnímu životu. Imunní rejdař Bossa Cova, který před deseti lety navštívil strašidelnou planetu Vurla, se při pohledu na rytíře vyděsí natolik, že se rozhodne uprchnout. Se svými družkami Doreen a Aine a dětmi Sharkem a Io odletí v tisíc pět set metrů dlouhé MACABONO, roboty řízené vlajkové lodi své obchodní flotila, do SQUARE SEVEN, tajného nouzového shromaždiště Svobodných obchodníků. V desetikilometrové kulovité stanici SQUARE SEVEN narazí na rejdaře major Patulli Lokošan, který je na cestě s pověřením Reginalda Bulla a jehož space jet pátrá po imunních. V doprovodu Kamašity se nalézá čtyřletý chlapec Boobu a praještěr Olga. Dne 6. srpna 3441 se MACABONO vrací s Covou a jeho rodinou, Lokošanem, Boobuou a Olgem zpět na Olymp. Tam se ve stejnou dobu objeví také imunní Oxtorňan Mundus Hawk, potomek Omara Hawka.