Perry Rhodan 2743 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2743
Název:Černý palác
(Der Schwarze Palast)
Autor:Michelle Stern
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:14. března 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 26. – 28. května 1516 NGL
Atope Matan Addaru Dannoer dosáhl Luny – aby zemřel a žil
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Matan Addaru Dannoer – Soudce Atopického tribunálu navštíví Černý palác.

Pazuzu – Džin se nalézá na cestě k životu.

Shanda Sarmotte – Telepatka se obává Černého paláce.

Toufec – Pazuzův mistr se musí vyrovnat s novou rolí.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2743 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze stále formálně vládne Galaktikum, veškerou jeho politiku však ovlivňují okupanti, jimž velí Atopičtí soudci. Baštou Atopů je pozemský Měsíc a právě zde stojí ČERNÝ PALÁC...


Luna se nalézá na stabilním orbitu kolem neutronové hvězdy Dhalaam delta. Mezitím se píše květen 1516 NGLLuňané tedy ztratili téměř dva roky. YLA se dozví, že repulsorový val bude kvůli škodám na transpozitorové síti co nevidět deaktivován a že blízko Černého paláce stojí onryoňanská loď, z níž by mohl být do Mléčné dráhy odeslán radiogram se všemi informace, které doposud získal lunární odpor. Je sestaven zásahový tým. Akce se zúčastní také Toufec, Fionn Kemeny a Pazuzu. Ačkoli není Shanda Sarmotte nápadem vrátit se do blízkosti Černého paláce, přidá se nakonec i ona k expedici, kterou vede Pri Sipiera.