Perry Rhodan 2691 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2691
Název:Dar Howasítě
(Der Howanetzmann)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:15. března 2013
Vydáno v češtině: -
To setkání bylo osudem – rozhodnutí na Světolodi
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný si vynutí vyzrazení tajemství.

Gucky – Myšob se musí zřeknout svých sil.

Mondra Diamond – Partnerka Perryho Rhodana bezmocně sleduje zkázu planety.

Nemo Partijan – Quintadimový topolog přizná své zvláštnosti.

Komandant – Převezme svou pozici.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2691 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Perry Rhodan bojuje proti negativní superinteligenci QIN SHI. Ta napadla Říši harmonie a přivedla ji na pokraj záhuby.

Psionickými silami nadaní Peanové umožnili Rhodanovi a jeho druhům pomoci pozitivní superinteligenci TANEDRAR.

Avšak postupně byli Perry Rhodan, Gucky a Alaska Saedelaere poraženi. Stejný osud nakonec potkal i Nema Partijana, quintadimového topologa, který kdysi dostal DAR HOWASÍTĚ...


Zkáze Peanů už se nedá zabránit. Perry Rhodan, Gucky a Alaska Saedelaere prchnou z howalgoniové jeskyně. Bezvědomého Nema Partijana vezmou s sebou. Peanové svým hostům vybojují právě tolik času, aby mohli Nesmrtelní na palubě ŠROUBU-B uniknout zničení planety. Nositelé aktivátorů musí strávit několik dnů v medonádržích. Jestli se kdy uzdraví Nemo Partijan, je vzhledem k vlastně smrtelné dávce hyperzáření, kterou obdržel, spíš nepravděpodobné. Když se Rhodan dne 15. ledna 1470 NGL probudí z léčebného spánku a vidí vědcovu nádrž prázdnou, předpokládá, že je Stardusťan po smrti. Ve skutečnosti Partijan čile pracuje v centrále Světolodi.

Rhodan má dost Partijanova tajnůstkářství a vynutí z něho přiznání. Partijan vypráví: Ve věku pěti let byl s rodiči v jejich prospektorské lodi na cestě poblíž hvězdy soustavy Stardust. Loď přepadla Howasíť. Teleportovala se do centrály, zahalila chlapce a vyloučila několik hyperkrystalových střepin. Potom zmizela. Střepiny se na molekulární úrovni propojily s Partijanovou míchou. Vědec jim nevděčí pouze za časté bolesti zad, ale i za zvláštní afinitu k hyperkrystalům. Nemo také dovede pozorovat hyperprostor jako jakousi krajinu. Na Peanu úlomky absorbovaly smrtící záření a tak ho zneškodnily.

Jako dříve Alaska Saedelaere a Eroin Bleskač je nyní také Partijan Světolodí uznán za autorizovaného a obdrží hypnoškolení. Objeví až dosud neznámou pozůstalost konstruktéra Šoloubwy: Maskovací systém, fungující podobně jako terranské ASP. Světoloď se dovede posunout mimo čas a v labilní zóně je skryta tak dobře, že ji nenajde ani QIN SHI. Takto zamaskovaná Světoloď přilétne k Šoloubwovu Řídícímu světu I, neboť tam QIN SHI chystá cosi důležitého. Dne 16. ledna se na místě vynoří KURÝRNÍ SÍŤ. Je zbudován dimenzionální tunel. Rhodan a Mondra Diamond tuší, že tak je vytvořeno spojení se Sluneční soustavou.

Komandant SVÍTIVOSTI sleduje tyto procesy z Tolmaru. Hyperkrystalová planeta se začne rozpalovat a nakonec se rozlomí. Začne transfer k Řídícímu světu I. Kobaltově modrý válec je teď na místě, kde ho chtěli mít kosmokraté od samého začátku...