svazek 2690

Marc A. Herren

Der fünfte Akt

Akt pátý

vydáno: 08. března 2013    
čas děje: leden 1470 NGL
Perry Rhodan 2690 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Dva Terranci na kosmickém jevišti – jsou svědky boje proti QIN SHI
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný musí přihlížet běsnění QIN SHI.

Alaska Saedelaere – Nesmrtelný hledá ARDEN.

Nemo Partijan – Quintadimový topolog táhne do své poslední bitvy.

Arden Drabbuh – Princezna se chystá k boji proti mocnějšímu nepříteli.

Dranat – Dvorní šašek se se vrací a řídí prohranou bitvu.

Istinfor – Xylth táhne do boje.

Riftia Juntos – Rombina se strachuje o své svěřence.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2690 (Ilustrace 1)

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Reginaldu Bullovi se po četných střetech podaří s těmito ne právě přátelskými národy sjednat mír.

Perry Rhodan bojuje proti negativní superinteligenci QIN SHI. Ta napadla Říši harmonie a přivedla ji na pokraj záhuby.

Psionickými silami nadaní Peanové umožnili Rhodanovi a jeho druhům pomoci pozitivní superinteligenci TANEDRAR. Perry a Gucky však již byli entitou QIN SHI poraženi.

Přichází finále velkého boje – hraje se AKT PÁTÝ...


Alaska Saedelaere a Nemo Partijan jsou hyperenergetickými provazci stále ještě spojeni s TANEDRAR. Prožívají obranný boj Říše harmonie proti invazním jednotkám QIN SHI, přičemž se mísí realita a přeludy.

Partijan čelí Gommrichu Dranatovi. Dvorní šašek z Upomínající činohry osobně zasáhne do kosmické bitvy, protivníka však jen popíchne, přičemž jeho síly utrpí těžké ztráty. Nakonec je loďstvo Říše harmonie zničeno minovým polem, položeným na šaškův pokyn. DRANAT je pohlcen entitou QIN SHI.

Saedelaere se pokouší přesvědčit princeznu Arden Drabbuh o tom, že se probíhající boje nepodaří vyřešit pomoci vesmírných lodí. Má následovat plán Peanů a spojit se s QIN SHI. Na ireální rudé planině vyjednává princezna s avatarem nepřátelské superinteligence a nabízí dohodu. QIN SHI však nemá zájem a začíná okusovat princeznino tělo. Arden prchne do jakési vodní clony, kam se ji QIN SHI obává následovat. Planina se rozplyne a Maskonoš padá do slunce.

Perry Rhodan a Gucky, kteří se již dříve uvolnili ze spojení se superinteligencí, předpokládají, že TANEDRAR byla poražena. Dalším cílem QIN SHIS budou nyní Peanové a v jeskyni ukryté osoby. Myšob Gucky je toho názoru, že by proti tomu s Perrym mohli něco podniknout...