svazek 2628

Christian Montillon

Der Verzweifelte Widerstand

Zoufalý odboj

vydáno: 30. prosince 2011    
čas děje: září 1469 NGL
Perry Rhodan 2628 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Probudí se protektor – a vynoří se Světobič
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec se strachuje o život svého průvodce Quistuse.

Tion Yulder – Dosanthi zná přednosti strachu a umí se s jeho pomocí ubránit.

Derrayn Anrene – Velitel se počítá mezi hosty Zoufalého odboje.

Regius – Hlava Zoufalého odboje větří možného spojence.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2628 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan.

Není divu, že na mnoha místech Galaxie panuje neklid. Země byla důležitým politicko-ekonomickým centrem a všichni již pocítili důsledky jejího zmizení. Z konference na planetě Maharani vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Perry Rhodan mezitím bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti QIN SHI. Tato tajemná bytost panuje nad nesčetnými vojáky z různých národů a je téměř nepopiratelnou vládkyní Chandy. Přesto jsou tu tací, kteří se entitě QIN SHI postavili na odpor. Společně tvoří ZOUFALÝ ODBOJ...