svazek 2608

Hubert Haensel

Konflikt der Androiden

Konflikt androidů

vydáno: 12. srpna 2011    
čas děje: 1469 NGL
Perry Rhodan 2608 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
SVÍTIVOST a anomálie – setkání v librační zóně
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky chce velet kosmické lodi kosmokratů.

Eroin Bleskač – Commo'Dyr roste se svými úkoly.

Fallun Vierauf – Trpasličí android pozoruje vývoj na palubě SVÍTIVOSTI s nedůvěrou.

Mel-anta-Sel – Sběratel vědomostí vidí příliš málo černé a mnoho rudé.

Dom-helo-Rom – Umělec se stane věrným průvodcem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2608 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Obyvatelé Země se pomalu zotavili z traumatických událostí.

Lidé i ostatní Galaktici doufají, že je čeká dlouhá epocha míru. Perry Rhodan a jeho Nesmrtelní druzi dál pracují na sjednocování Mléčné dráhy; konflikty mezi jednotlivými národy se mají definitivně stát minulostí.

Přitom má pomoci fenomenální transportní technologie polyportové sítě. Prostřednictvím sítě jsou udržovány kontakty s nesmírně vzdálenými oblastmi kosmu, především s galaxií Anthuresta, kde se usadila oddělená větev lidstva – Stardusťané.

Avšak už dlouho stojí před lidstvem hrozba, o které doposud nikdo neměl ani potuchy. Zatímco to Rhodana s BÁZÍ zaválo do dvojité galaxie Chanda, Sluneční soustava byla přenesena do cizího vesmíru. Současně pátrá Alaska Saedelaere z paluby lodi SVÍTIVOST po nezvěstné Samburi Yuře. Na palubě však dojde ke KONFLIKTU ANDROIDŮ...