Perry Rhodan 2607 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2607
Název:Fimbul impulz
(Fimbul-Impuls)
Autor:Wim Vandemaar
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:05. srpna 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: září 1469 NGL
Invaze do nitra Slunce – Terranka narazí na mozaikovou inteligenci
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull – Pozemský Rezident podnikne zvláštní expedici.

Shanda Sarmotte – Stardustská mutantka nasadí svůj dar pro různé účely.

Mofi dul Huq – Sluneční fyzik žije svou profesí.

Shamsur Routh – Žurnalista hledá dceru a podivné Augury.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2607 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Obyvatelé Země se pomalu zotavili z traumatických událostí.

Lidé i ostatní Galaktici doufají, že je čeká dlouhá epocha míru. Perry Rhodan a jeho Nesmrtelní druzi dál pracují na sjednocování Mléčné dráhy; konflikty mezi jednotlivými národy se mají definitivně stát minulostí.

Přitom má pomoci fenomenální transportní technologie polyportové sítě. Prostřednictvím sítě jsou udržovány kontakty s nesmírně vzdálenými oblastmi kosmu, především s galaxií Anthuresta, kde se usadila oddělená větev lidstva – Stardusťané.

Avšak už dlouho stojí před lidstvem hrozba, o které doposud nikdo neměl ani potuchy. Zatímco to Rhodana s BÁZÍ zaválo do dvojité galaxie Chanda, Sluneční soustava byla přenesena do cizího vesmíru. Reginald Bull se musí bránit cizím vetřelcům, představujícím vážné ohrožení. Tím je FIMBUL IMPULZ...


Podle poznatků Pozemšťanů je cílem cizinců, kteří se svými hřebíkovitými plavidly vnikli do Slunce, vytažení mrtvého těla superinteligence ARCHETIM. Jejich pokusy prozatím selhávají, což dá lidstvu čas na provedení protiopatření. Reginald Bull se na palubě 200 metrové lodi GEO SHEREMDOC osobně odebere na solární výzkumnou stanici AMATERASU. Vyžádá si přitom od TIPI podporu mutantů. Je mu přidělena ze soustavy Stardust pocházející telepatka Shanda Sarmotte.