svazek 2606

Hubert Haensel

Unter dem Stahlschirm

Pod Ocelovým štítem

vydáno: 29. července 2011    
čas děje: září 1469 NGL
Perry Rhodan 2606 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Konfrontace s Všudypřítomnými zajišťovači – Terranci vkročí do hrobky mezi planetami
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Jenke Schousboe – Zastupující velitelka BOMBAJE vede expedici na planetární most.

Shimco Patoshin – Favadarei nevstoupí na most mezi dvěma světy jako první.

Kulslin Finukuls – Shatholog Favadarei se dočká ztělesnění svých teoretických vědomostí.

Mareetu – Strážce hrobky postupuje proti atentátníkům.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2606 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Krutá, ale naštěstí krátká válka proti Frekvenční monarchii skončila před šesti lety. Obyvatelé Země se pomalu zotavili z traumatických událostí.

Lidé i ostatní Galaktici doufají, že je čeká dlouhá epocha míru. Perry Rhodan a jeho Nesmrtelní druzi dál pracují na sjednocování Mléčné dráhy; konflikty mezi jednotlivými národy se mají definitivně stát minulostí.

Přitom má pomoci fenomenální transportní technologie polyportové sítě. Prostřednictvím sítě jsou udržovány kontakty s nesmírně vzdálenými oblastmi kosmu, především s galaxií Anthuresta, kde se usadila oddělená větev lidstva – Stardusťané.

Avšak už dlouho stojí před lidstvem hrozba, o které doposud nikdo neměl ani potuchy. Zatímco to Rhodana s BÁZÍ zaválo do dvojité galaxie Chanda, Sluneční soustava byla přenesena do cizího vesmíru. Reginald Bull vyšle expedici, aby prozkoumala okolí. Ta nalezne dva světy, spojené planetárním mostem. Galaktici vstoupí na most a ocitnou se POD OCELOVÝM ŠTÍTEM...