svazek 2580

Christian Montillon

Handelsstern im Visier

Obchodní hvězda na mušce

vydáno: 28. ledna 2011    
čas děje: květen 1463 NGL
Perry Rhodan 2580 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Bouře ve výzkumném středisku – stříbrokoule vyrážejí na cestu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec vymyslí plán.

Atlan – Arkonidan souhlasí se svým nejstarším pozemským přítelem.

Timber F. Whistler – Administrátor je skeptický.

Clun'stal – Krystalická bytost se vrací ke svým letopiscům.

Gucky – Myšob se musí vyrovnat s těžkou ztrátou.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2580 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Zejména VATROX-VAMU se zdá být konkurentem a soupeřem ve snaze zachránit superinteligenci ID pomocí psionické energie tajemného PARALOX-ARZENÁLU.

Perry Rhodan musí udělat vše pro to, aby odvrátil smrt ID. Pomoci by mohl právě PARALOX-ARZENÁL, avšak k tomu se zatím nepodařilo najít žádnou použitelnou stopu. Nyní má Nesmrtelný Pozemšťan NA MUŠCE OBCHODNÍ HVĚZDU...