Perry Rhodan 2581 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2581
Název:Div v ohrožení
(Wunder in Gefahr)
Autor:Leo Lukas
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:04. února 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1463 NGL
Poslední šance pro JULESE VERNA – a past na Juliana Tifflora
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Agrester – Statný se chce zbavit narušitelů.

Mondra Diamondová – Velitelka expedice spatří srdce obchodní hvězdy.

Julian Tifflor – Nositel buněčného aktivátoru zápasí o vědomí, rozum a život.

Akika Urismaki – Polostopý směnárník se pokouší přetrumfovat Perryho Rhodana.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2581 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů. Zejména VATROX-VAMU se zdá být konkurentem a soupeřem ve snaze zachránit superinteligenci ID pomocí psionické energie tajemného PARALOX-ARZENÁLU.

Perry Rhodan musí udělat vše pro to, aby odvrátil smrt ID. Pomoci by mohl právě PARALOX-ARZENÁL, avšak k tomu se zatím nepodařilo najít žádnou použitelnou stopu. Výchozím bodem byl mohl být „Div Anthuresty“, avšak právě pro tento relikt Anthurianů je nyní v ohrožení...