svazek 2573

Wim Vandemaan

Dorksteigers Dilemma

Dorksteigerino dilema

vydáno: 10. prosince 2010    
čas děje: 2. – 6. května 1463 NGL
Perry Rhodan 2573 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Stardusťan chce novou alianci – a Ator se musí rozhodnout
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Stuart Lexa – Stardusťan chce novou alianci.

Sichu Dorksteiger – Atorka ukáže, že je nebezpečným protivníkem.

Ana Leshkovová – Šéfmedička KATARAKTU adoptuje cizince.

Ditir Gicorte – Vědec, který by si rád promluvil s džinem.

Charles Hall – Stavbyvedoucí se obává invaze.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2573 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír. Avšak když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, rozhoří se konflikt s Frekvenční monarchií. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci a její síly útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců.

Lidstvo a jeho spojenci kladou houževnatý odpor – bitvy zuří v Mléčné dráze i v blízké Andromedě. Pozemšťané posléze odhalí Achillovu patu Vatroxů, vládců Frekvenční monarchie: ti mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Monarchie prakticky zlomena. Tím však není hrozba zažehnána docela: Stále jsou zde přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perry Rhodan se mezitím odebere do vzdálené galaxie Anthuresta, kde hledá spojence pro boj s Monarchií. Pomoc by mu mohla poskytnout Tryonišská aliance, ta však prozatím spolupracuje s Vatroxy. Příchod Stardusťanů do jeho rodné galaxie způsobí DORKSTEIGERINO DILEMA...