svazek 1060

Clark Darlton

Der Planet Vulkan

Planeta vulkánů

vydáno: 1981    
čas děje: 425 NGL = 4012
Perry Rhodan 1060 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
S Guckym na světě Maringů - dobrodružství v M 3
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Mirko Hannema - pilot DERBY

Perry Rhodan - šéf expedice do M 3

Gucky - myšob jako vzor neukázněnosti

Marcello Pantalini - velitel DAN PICOTU

Kuril - náčelník Maringů

ManSander - vůdce vyřazených

Zatímco DAN PICOT přilétá k systému tmavožlutého slunce, má Mirko Hannemas, který absolvoval trénink na emocionauta, pod SERT-helmou vizi vulkánu na druhé planetě, který nevykazuje žádné příznaky eroze.

Gucky, který stejně jako Fellmer Lloyd a Ras Čubaj, od návštěvy EMšenu trpí silnou únavou, přistane se space-jetem DP-SJ 12 DERBY na planetě, která dostane jméno Vulkan, a potká tam Maringy. Jedne a půl metru vysocí humanoidé mají hluboko ležící žlutavé oči, srostlý hrdelní vak, který slouží jak k přijímání potravy, tak i k dorozumívání, a různé množství rohů. Gucky sjedná mír mezi čtyřrohými Maringy, kteří žijí na stráních jako božstva uctívaného vulkánu, který nazývají Otec Pursadan, a mezi obyvateli nížiny, kteří jsou kvůli menšímu počtu rohů vyřazení a diskriminováni.

Když myšob nakonec proti Rhodanovu výslovnému rozkazu prozkoumává tajemnou horu, nalezne v jeskyni společenství mírumilovných bezrohých Maringů. Impulzy vulkánu se podobají těm záhadným z EMšenu. Pod jejich vlivem upadne Gucky do hlubokého spánku, je ale objeven Lloydem a Čubaj ho odnese zpět na DAN PICOT.

Křižník se pak vrátí zpět ke zbytku flotily1).