Perry Rhodan Arkon 1 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Arkon, svazek 1
Název:Impulz
(Der Impuls)
Autor:Marc A. Herren
Vydáno poprvé:22. ledna 2016
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 4. až 10. června 1402 NGL
Žena se budí z dlouhého spánku - a varuje před temným nebezpečím
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec hledá odpovědi v Thantur-Loku.

Gucky – Myšob všemožně podporuje Rhodana.

Aspartamin – Mantarský léčitel si v prvé řadě považuje sám sebe.

Sahira – Spáčka záhadného původu se probouzí.

V létě 1402 nového galaktického letopočtu: V Mléčné dráze panuje klid, jednotlivé hvězdné říše se věnují mírové spolupráci. Napětí se objevuje jen zřídka a většinou je řešeno diplomatickými prostředky.

S malou kosmickou lodí MANCHESTER cestuje Perry Rhodan do kulové hvězdokupy M 13, centra Křišťálového impéria. V jeho družině jsou myšob Gucky a tajemná mladá žena, o jejímž původu toho ví Terranec jen velice málo.

Cílem letu je planeta Zalit, kde se má Rhodan zúčastnit oficiální konference. Ve skutečnosti sleduje stopu tajemných událostí: impérium prý ohrožují „temné rozkazy“. Jen přímo na místě o tom může zjistit něco víc.

Výprava na Zalit se rychle zvrhne ve sled katastrofálních událostí. Rhodan pochopí, že uprostřed hvězdokupy dozrává nebezpečí pro celou Mléčnou dráhu. A spouští byl zřejmě IMPULZ...


Stručný obsah

Vynoří se prastará, neznámá žena jménem Sahira. Postupně omládne, až získá tělo 15leté dívky. Podle všeho jde o dceru nositele buňkového aktivátoru. Kvůli nemoci je trvale uložena v medotanku. Varuje Perryho Rhodana před hrozivým nebezpečím, ohrožujícím Arkon a kulovou hvězdokupu Thantur-Lok.

Toto nebezpečí souvisí s archaickým obdobím Arkonu. Takzvaný archaický impulz vyvolá zásadní psychické změny u mnoha Arkonidanů – ty se nevyhnou ani imperátoru Gaumarolovi da Bostich, který se stane Rhodanovým nepřítelem a bez okolků prohlásí Larsafovu hvězdu součástí své říše.

Perrymu Rhodanovi se nakonec imperátorovi podaří uniknout a vydá se za Sahirou, která si s ním chce promluvit.