Perry Rhodan 2804 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2804
Název:Hlídači času
(Hüter der Zeiten)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Začasá země
Vydáno poprvé:15. května 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 20‘103 191 př.n.l.
Akce v rodném Solárním systému – na stopě tajemství minulosti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec navštíví rodnou planetu.

Gucky – Ilt musí potlačit vlastní přání.

Goyro Shaccner – Rayoňan je stále znovu a znovu překvapován svými „spojenci“.

Poxvorr Karrok – Tiuphor dostane další šance.

Oupeg – Kerouťan hlídá ovce.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2804 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Na Zemi se píše podzim 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Lidé osídlili části Mléčné dráhy, tisíce jejich světů se sdružují v Lize svobodných Pozemšťanů. Provozují obchod s ostatními národy galaxie, a mezi hvězdami vládne relativní klid.

Lidstvo však není svobodné. Stejně jako ostatní národy Mléčné dráhy je pod dozorem Atopického tribunálu. Takzvaní Atopičtí soudci tvrdí, že pouze oni a jejich vojska mohou zajistit galaktický mír.

Pokud chce Perry Rhodan uspět v boji proti tribunálu, musí zjistit, odkud vůbec soudci pocházejí. Přišli zjevně ze Začasé země, to je však region Multiverza, o němž nikdo nic neví.

Cestou do oné zvláštní oblasti však dojde k nehodě a Perry Rhodan uvízne v Mléčné dráze 20 milionů let před svým narozením. V této epoše táhnou Galaxií Tiuphorové. V rodné Sluneční soustavě pak Nesmrtelný Terranec narazí na HLÍDAČE ČASU...


Na cestě do systému Mitraia (jak se říká Sluneční soustavě) jsou z různých důvodů tři skupiny: Protohetosané si chtějí opatřit PEZ kov, aby svou kosmickou loď LARHATOON proměnili v nepřemožitelné SVE plavidlo. Terranci by chtěli zjistit víc o Hlídačích času a planetě Zeedun, jakož i pozdějším temnosvětě Medúza (který roku 20 103 191 před Kr. nese jméno Šeheena). Tiuphorové z TOIPOTAIE se rovněž zajímají o Hlídače času, ovšem jejich záměrem je včlenit NASEF konstanty těchto bytostí do sextadimové korouhve hvězdného cechu a zneškodnit tak protivné varovatele Kodexu. Úderné komando pod vedením Tnoxe Yaffa, k němuž patří i Poxvorr Karrok, má analyzovat síla systémové obrany. Pro Karroka je akce poslední šancí, jak dosáhnout vytouženého povýšení.