Perry Rhodan 2682 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2682
Název:Bitva u anomálie
(Schlacht an der Anomalie)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:11. ledna 2013
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 06. ledna 1470 NGL
QIN SHI hledá rozhodnutí – superinteligence pronikne do Escalianu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Terranec je vězněm anomálie.

Craton Yukk – Věrný služebník TANEDRAR se musí rozhodnout.

Carmydea Yukk – Velitelka rebelů má nového pána.

Pridon – Důstojník hledá cestu ke svobodě.

Alaska Saedelaere – Maskonoš dostane jednoznačné pokyny.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2682 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1470 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5057 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v kosmu.

Domovina lidstva byla transferována do miniaturního univerza, kde mají lidé nové, zvláštní sousedy. Situace se vyhrotí, když je Terry obsazena nepřáteli a Slunce zahaleno do neprostupné vrstvy. Od té chvíle bojují Pozemšťané o holé přežití.

O těchto událostech nemá Perry Rhodan ani potuchy. Také jeho to zaválo do odlehlých končin vesmíru. S dálkovou kosmickou lodí – legendární BÁZÍ – dospěl do dvojité galaxie Chanda. Zde až donedávna vládla negativní superinteligence QIN SHI, avšak i díky Rhodanově pomoci byla nakonec svržena. QIN SHI však unikl a nyní se chystá dobýt Říši harmonie.

Tak dojde k BITVĚ U ANOMÁLIE...


QIN SHI by si pro invazi do Escalianu nemohl vybrat vhodnější čas, neboť se blíží Rituál odchodu. Všichni střípkem TANEDRAR vybavení Escaliané trpí separací části superinteligence. Jejich akceschopnost omezuje žal a duševní útrapy. Postižen je rovněž Craton Yukk, velitel escalianské flotily. Již při nástupu loďstva u anomálie v předsunuté hvězdokupě Caunard dojde k incidentu. Anomálie se prudce nadýmá, takže pohltí několik lodí. Následně se objeví skupina nepřátelských čepovitých plavidel a obrovská krystalová koule, z níž vychází Dosanthi produkované paniku vzbuzující záření. Cratonovo loďstvo utrpí těžké ztráty. Když už se zdá, že se štěstí ještě jednou přikloní na stranu Escalianů, oddělením TAFALLY přijde všechna snaha obránců nazmar. Posádky kosmických lodí se zhroutí. Z posledních sil se Craton postaví pozitronice své vlajkové lodi, která chce proti invazorům bojovat až do hořkého konce. Craton zavelí k ústupu. Tu se objeví tisíc escalianských válcovitých lodí – je to nečekaná posila?

Gardový důstojník Pridon pobývá jako zajatec superinteligencí QIN SHI ovlivněných Neharmonických v KROURE. Carmydea Yukk se naprosto změnila a má už jen jediný cíl: oddaně sloužit QIN SHI. Vyhrožuje Pridonovi mučením, aby z něho vyrazila strategické informace, avšak důstojník je neústupný a odolá. Carmydea si s ním krutě pohraje, zatímco ho nechá uniknout v záchranné kapli a následně na dálku vypne zdroj energie, takže se Pridon udusí.

V anomálii se nachází kulovité buňky BÁZE a několik pozemských lodí. Raphael oznamuje, že se anomálie brzy zhroutí. To by byl konec malého pozemského svazu. Terranci pro Raphaela nic neznamenají, když však Perry Rhodan upozorní, že by mohl být ohrožen i Oblek univerza, Raphael je připraven lodi ochránit pomocí Okuláru Multiverza. Anomálii postupně opustí celá invazní flotila a poté Světobič. Nakonec se vynoří také QIN SHI.

Alaska Saedelaere zachytí volání TANEDRAR. Superinteligence je bezprostředně ohrožena. Maskonoš se má dostavit k dějišti bitvy v soustavě Redondo. Bez váhání se dá se Světolodí na cestu do tohoto systému. Poškozený SHEYAR zůstane pozadu.

Cratonova radost ze zdánlivých posil se změní ve zděšení, když lodi zaútočí proti jeho jednotkám. Jsou to QIN SHIM zmanipulovaní Neharmoničtí. Potom z anomálie, která se začne smršťovat, vylétne QIN SHI a Craton ztrácí vědomí...