svazek 2667

Michael Marcus Thurner

Der Diplomat von Maharani

Diplomat z Maharani

vydáno: 28. září 2012    
čas děje: 19. února – 4. března 1470 NGL
Perry Rhodan 2667 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Vyjednává se Sayporany – a bojuje o přežití
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Arun Joschannan – První Pozemšťan platí za „diplomata z Maharani“.

Ronald Tekener – Nositel buněčného aktivátoru se potýká diplomatickými otázkami.

Chourweydes – Sayporan přednese vážnou žádost.

Faroz Khalai – Medik stojí před nesnadným úkolem.

Gašwa Perkat – Oxtorňanka má obtížné poslání.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2667 (Ilustrace 1)

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba zvolit nové vedení a najít náhradní centrální planetu. Volba překvapivě padla na hlavní svět Plejád, planetu Maharani. Tamní ministerský předseda, Arun Joschannan, se pak dokonce k všeobecnému úžasu prosadil jako nový První Pozemšťan.

Joschannan se ocitl v nelehkém postavení, neboť politická situace v Galaxii je výbušná. První Pozemšťan nejenže musí uchovat moc LSP, ale zároveň čelí tajemnému nepříteli, operujícímu po celé Mléčné dráze. Nepřátelská mocnost QIN SHI se však doposud neukázala osobně, její akce provádějí agenti z řad Sayporanů a Badakků.

Na cirkusovém světě Thea je Joschannan nakažen mysteriózní zrodovou plazmou. Jsou tu však i dobré zprávy. Podaří se však komunikovat se Sayporany a poprvé i se Spenty. Vděčí se za to zejména Prvnímu Pozemšťanovi, jemuž se začíná říkat DIPLOMAT Z MAHARANI...