Perry Rhodan 2643 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2643
Název:Loutka TANEDRAR
(TANEDRARS Puppe)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:13. dubna 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Návrat do anomálie – a Šoloubwův dar
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nesmrtelný se chce prokázat jako přítel.

Endreas Konno – Kuchař hledá potravu a vodu.

Carmydea Yukk – Lirbalka nechce být cizincem.

Craton Yukk – Carmydeino dvojče může se sestrou zacházet pouze jako s cizincem.

SIL – Všebytost bude mít návštěvu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2643 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Zatímco Perry Rhodan bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti z dlouhého spánku se probudivší superinteligenci QIN SHI, Alaska Saedelaere se nachází v galaxii Escalian. Hvězdný ostrov je pokládán za Říši harmonie a kontroluje ho ze čtyř částí se skládající superinteligence TANEDRAR. Tato entita obdarovala obyvatele své mocenské oblasti střípky vlastního vědomí a tak je stále v jejich blízkosti. Někdy se pak objevuje v podobě LOUTKY TANEDRAR...