svazek 2639

Hubert Haensel

Die grüne Sonne

Zelené slunce

vydáno: 16. března 2012    
čas děje: 12. – 17. listopadu 1469 NGL
Perry Rhodan 2639 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Let do nicoty – Perry Rhodan dosáhne flotily lodí duchů
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Mondra Diamond – Družka Perryho Rhodana považuje Ramoze za spojence.

Perry Rhodan – Nesmrtelný dá Ennerhahlovi prozatím svou důvěru.

Gucky – Myšob si kočkovitého Ramoze příliš neváží.

Ennerhahl – Tajemný se postaví do služby společné věci.

Ramoz – Mondřino bývalé domácí zvíře chce stále stát po jejím boku.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2639 (Ilustrace 1)

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Perry Rhodan mezitím bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti QIN SHI. Tato tajemná bytost panuje nad nesčetnými vojáky z různých národů a je téměř nepopiratelnou vládkyní Chandy. Rhodan naštěstí na všechno není sám. Aby zlomil její moc, Rhodan potřebuje podporu a spojence. Jedním z nich by mohl být i Ramoz, který je údajně v Chandě doma. Ten určí nový cíl: ZELENÉ SLUNCE...