svazek 2539

Marc A. Herren

Schreine der Ewigkeit

Schránka věčnosti

vydáno: 16. dubna 2010    
čas děje: ?. dubna 1463 NGL
Perry Rhodan 2539 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Nositel masky a ceremonie Lokopťanů – hledá se posledních sedm
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nositel masky pátrá po paní Samburi Yuře, velitelce SVÍTIVOSTI.

Keffira Sötest Lokop – Slavná Lokopťanka má sklon k rozvláčnosti.

Svage Kittel Lokop – Vážený vědec je konfrontován s podvodníkem.

Syrst Tykvenst Lokop – Lokopťan s pozoruhodným nedostatkem talentu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2539 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení. Rhodan se s lodí MIKRU-JON vydá na záchrannou misi do Andromedy, kde tuší centrálu Frekvenční monarchie.

Lidstvo však řeší i jiné problémy. Zejména jeden člověk je hnán neukojitelnou touhou po objasnění záhad vesmíru. Tím Pozemšťanem je Alaska Saedelaere. S kosmokratskou lodí SVÍTIVOSTÍ vyrazí do vzdálené galaxie, aby pátral po nezvěstné velitelce plavidla, paní Samburi Yuře. Avšak jedinou stopu prozatím představují Lokopťané a SCHRÁNKA VĚČNOSTI