svazek 2537

Leo Lukas

Der Handelsstern

Obchodní hvězda

vydáno: 01. dubna 2010    
čas děje: 22. března 1463 NGL
Perry Rhodan 2537 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Zkoumají tajemství FATICA – a udělají mimořádnou kariéru
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný Pozemšťan se chopí iniciativy.

Atlan – Arkonidan upevňuje spojenectví a plánuje útok.

Pü S'Karbunc a Satwa – Duševní partneři se učí, že jsou určeni k vyššímu údělu.

Iris Shettlová a Ponson Merez – Hyperfyzici, kteří dělají vědu i z flirtu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2537 (Ilustrace 1)

Na Zemi a četných lidmi obydlených planetách Mléčné dráhy se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Především Liga svobodných Pozemšťanů (LSP), v níž Perry Rhodan stále zastává úřad Rezidenta, se koncentruje zejména na výzkum a vědu. S nalezeným polyportdvorcem jménem ITHAFOR se do rukou lidstva dostává nový, tajemný transportní systém. Skrze polyportdvorec vpadne do Galaxie nebezpečná Frekvenční monarchie, její úder je však prozatím odražen.

Perry Rhodan následuje nouzové volání Pozemšťanů ze vzdálené soustavy Stardust. Zde je mu sděleno, že jeho starý přítel a mentor – superinteligence ID – je díky probíhajícím událostem v akutním ohrožení.

Skrze polyportovou síť se Nesmrtelný s Mondrou Diamondovou a zvířetem Ramozem vydává na palubě lodi MIKRU-JON na záchrannou misi do Andromedy. Připlete se ke zničení soustavy Sicatemo, vyvolanému Frekvenční monarchií. Nyní je jeho dalším cílem OBCHODNÍ HVĚZDA


Na palubě MIKRU-JON se Perry Rhodan, Mondra Diamondová a ostatní probudí z krátkého bezvědomí. Také lodní systémy se pozvolna rozbíhají a ozve se vysílačka. Překvapení je oboustranné, neboť Atlan počítal s mnohým, ale rozhodně ne s barbarem ze Země.