svazek 148

Kurt Brand

Sprung in den Interkosmos

Flotila k boji!

vydáno: 1964     (česky: 1998)
čas děje: 2114
Perry Rhodan 148 (Česká obálka) Perry Rhodan 148 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Projdou propastí času a prostoru - a dostanou se na Svět sta sluncí...
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan - imperátor má názor, že si Arkonidané zahradili cestu do budoucnosti

Van Moders - mladý robotik je označen jako »postrach idejí«

Luigi Telarini - rádiový expert na lodi GAUSS

John Marshall - šéf sboru mutantů

Brazo Alkher - jeho space-jet vede zoufalý boj proti bionepřátelským robotům

Willy - bytost, která projeví pohostinné smýšlení

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Skok do interkosmu.

V oblasti planety Frago, která byla vnitřním bojem mezi Posbii zcela zničena, zachytí Terranci obsluhovaná arkonidská superbitevní loď SOSATA uprostřed července 2114 volání o pomoc Centrální plazmy ze Světa sta sluncí. Plazma vyšle pět fragmentální lodí, které na palubu vezmou třítisícový expediční sbor s lehkými křižníky X-1 a GAUSS, jakož i třicet space-jetů. Vedle Perryho Rhodana, Atlana a mutantů patří k údernému oddílu také skupina vědců. Protože jedenáct fragmentálních lodí hyperinpotroniky na křižníky plazmy zaútočí, aniž by byly chráněny relativními štíty, mohou je terranské jednotky odrazit a pět lodí plazmy dorazí bez obtíží ke Světu sta sluncí.

Tam plazmě hrozí, že podlehne inpotronice. Neustále vystaveni útokům inpotronikou řízených Posbiů, obnoví Terranci robotím mozkem vypnuté kyslíkové zásobování kopulí plazmy. Aby mohli odstranit kolísání hypertoyktického spojení, snaží se o přístup k inpotronice, ale robotský mozek to odmítá.

Mezitím vyšle speciální křižník GAUSS pod velením majora Hala Mentora hypersignál na Frago, aby třem tisícům terranských lodí, které tam čekají, ukázal cestu ke Světu sta sluncí. Paprsek k centrálnímu světu Posbiů přiláká ale také Lauriny.