Databáze MULTIVERSA
Bylo propojeno fórum s Databází Multiversa. Pro přihlášení použijte jméno a heslo jako na fórum. Pozor! Testovací provoz. Chyby hlaste na fóru. Pokud se vám nedaří přihlásit, zkuste heslo z fóra.

Perry Rhodan je největší sci-fi seriál všech dob. V Německu vychází pravidelně každý týden už od roku 1961. Za více více než pětasedmdesát let si po celém světě získal miliony fanoušků, například i v Rakousku, Francii, USA, Itálii a Japonsku. Počet vydaných dílů původní série se blíží ke 3000 a stává se tak nejrozsáhlejším sci-fi seriálem vůbec.

Perry Rhodan ale není jen knižní seriál. Mimo něj vychází např. sesterská řada Atlan, několik románových řad, řada Perry Rhodan NEO, komiksů a sérií tvořených fanoušky. Na motivy seriálu byl natočen také film a vydáno několik her.

První číslo seriálu se k nám dostalo až roku 1995, kdy ho začalo vydávat nakladatelství Ivo Železný. Původně byl vydáván jako týdeník a po počátečním úspěchu se k původnímu seriálu přidala ještě série Thoregon (od dílu 1800) a takzvané kapesní romány.

Seriál ale roku 2002 přestal vycházet. Pro podporu Perryho Rhodana založili fanoušci oficiální česko-slovenský fanklub, který se zasloužil o to, že nesmrtelný Perry v Čechách a na Slovensku definitivně nezemřel.

Od ledna 2006 vychází v nakladatelství MOBA od dílu 2200, původně jako čtrnáctideník, později jako měsíčník. Od srpna 2006 vycházela v nakladatelství Jan Vašut minisérie Lemuria.

V září 2008 vyšla nová počítačová hra Perry Rhodan - The Adventure.

Tyto stránky mají za úkol shromažďovat důležité informace o Perry Rhodanovi. Články, které si zde můžete přečíst, byly sepsány a přeloženy fanoušky. Momentálně se zde nachází přes 9000 článků, které se zabývají tématy z universa Perryho Rhodana, sérií Atlan nebo obsahy nejnovějších dílů. Další spolupracovníci jsou vítáni!

Projekt Databáze Multiversa byl zmíněn v německém vydání PR 3084.

 
Aktuálně vychází
Perry Rhodan 2388 (Německá obálka, 1. vydání)
Perry Rhodan 2388: Objekt ultra
Píše se leden 1346 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4933 starého letopočtu. Země a ostatní planety Sluneční soustavy jsou už celé měsíce v obležení. Systém obklopují jednotky Terminační kolony TRAITOR, lidé se před nimi skrývají za takzvaným štítem TERRANOVA. Galaktický odpor proti Armadě Chaosu se koncentruje v několika tajných úkrytech. Je tu kupříkladu kulová hvězdokupa Omega Centauri se svými starobylými artefakty a Charonův mrak. ...
 
V Německu vychází

PR 3122

PR NEO 254

Silberband 154
 
Nejnovější překlad
Perry Rhodan 1923 (Německá obálka, 1. vydání)
Když imperátor Bostich, vládce Arkonidanů, oznámil projekt Mirkandol, napjatá situace v Mléčné dráze doznala prudkých změn. Národy Galaxie obdržely pozvání, aby se dostavily na Arkon a tam založily nové Galaktikum. Toto pozvání bylo díky vývoji posledních let a desetiletí přijato krajně rezervovaně, a není se čemu divit. V roce 1290 NGL stále ještě existují tři hlavní galaktické velmoci: Krystalické impérium Arkonidanů, Liga svobodných Pozemšťanů a Fórum Raglund, v němž se spojily různorodé, převážně nehumanoidní národy. Před nedlouhou dobou přitom Galaktici zažili invazi Tolkandů a jejich „matky“ Goeddy. ...

Přeložil a upravil: Tyric
Aktuální data:
18.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459383.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!