Černá hvězda

Tajný spolek Černá hvězda byla na rozkaz Iratia Hondra založená teroristická organizace, jejímž cílem bylo rozbití Solárního impéria a / nebo ničení Země a Měsíce. Centrála tajného spolku se nacházela hloubce 5300 metrů pod Terranií.

Ačkoli tato skupina reprezentovala zájmy Plophosanů, patřilo k ní jen nemnoho příslušníků tohoto národa. Většina členů byla násilně zverbována a různými způsoby překondicionování (např. praním mozku) přinucena ke spolupráci. Tímto způsobem bylo do intrik tajného spolku zapleteno několik desítek tisíc Pozemšťanů, mimo jiné vojáků Solární flotily, agentů Solární rozvědky a předních politiků.

Tajný spolek Černá hvězda začal roku 2329, v době, kdy byl Perry Rhodan považován za mrtvého, s rozhodujícími operacemi. Po Rhodanově návratu na Zem provedli členové organizace řadu atentátů. Černá hvězda však byla po pádu hlavní centrály rozbita, aniž by způsobila velkou škodu.

Nejdůležitější funkcionáři spolku uprchli na Plophos a založili s novými přívrženci odštěpenou stranu Eugaulova hvězda. Do té proudilo mnoho Panitheranů a od roku 2930 na základě změny ústavy z 30. dubna také mnoho Plophosanů. Nespokojenost obyvatelstva rostla, a koncem února 2931 došlo k dlouho plánovanému a připravovanému Panitherskému povstání, při němž byly zavražděny Mory Rhodan – Abroová a Suzan Betty Rhodan – Waringerová.

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!