Velká matka ohně

Velká ohnivá matka (v Satronu Tai Zhy Fam) je kolektiv vědomí několika paranormálně nadaných ohnivých žen, které se nachází v jistém druhu stáze, a vznikly původně z arkonidských klanů vesmírných nomádů.

Stabilizace tohoto kolektivu je možná jen dočasně díky dominantnímu členovi. To může být jen Imperátor, který nosí titul dagorského velmistra a má aktivovaný extrasmysl. Tak se také dají vysvětlit dva Imperátorovy tituly, Milionoký a Vševidoucí, protože paranormální vnímání, které získává s pomocí kolektivu, mu umožňuje pozorovat velmi velké vzdálenosti.

Původní vývoj

Kolem roku 15‘700 před Kristem začal arkonidský parafyzik Belzikaan s několika pomocníky pátrat po paranormálně nadaných ohnivých ženách, aby je mohl vyšetřit a vzdělávat. Z něho a jeho medospecialistů se později vyvinuli Arasové. Pod ochranou Imperátora Barkama I. byly ohnivé ženy přivedeny do zvláštního klidového stavu. Poprvé mohla jejich pravá jsoucna pomocí tajemné dagorské techniky promítat stabilizovanou tělní projekci. Tak vznikla výtvorem těchto ohnivých žen a paranormálního spojení s Imperátorem první Tai Zhy Fam.

Předpoklady

Důvodem, proč dokázalo jen několik Imperátorů, dosáhnout tohoto stavu, je mezi jiným ten, že mnoho z nich vůbec nesplňovalo předpoklady - tedy mít nejvyšší titul Dagoru a mít aktivovaný extramozek. I když ale byly všechny tyto předpoklady splněny, vyvstávalo zde stále vysoké riziko, neboť mnoho pokusů mohlo skončit i smrtí.

Později tento rituál stále více upadal do zapomnění a byl možný teprve, když Homunk předal Atlanovi brouka Cho.

Vybrané paranormálně nadané ohnivé ženy musely znovu projít speciálním výcvikem na Zhygoru. Vytvoření parabloku 192 Zhy Famii lze nejen zesílit latentní síly, ale také se může stát, že otevřou úplně novou pararovinu. Posílené vědomí bloku není na začátku ihned přemístěno do stáze. Jsou zde neustále přítomny příslušné vysoké kněžky z arkonidského světa mrtvých Hocatarru. Slouží jako počáteční stabilizátor a koordinují celý obřad.

Polibek Velké matky ohně

Polibek Velké matky ohně je závěrečné provedení spojení mezi kolektivem a Imperátorem. Nejedná se o žádný tělesný kontakt, ale o setkání na paraúrovni. Komunikace mezi Velkou matkou ohně a Imperátorem se provádí prostřednictvím extrasmyslu a parasymbionta ve formě brouka Cho. Díky tomuto přímému spojení dostane Imperátor také přístup ke všem paraschopnostem Velké matky ohně. Je omezeně schopná, vidět přes prostor a čas, a tak dodávat Imperátorovi vize z různých částí a epoch Velkého impéria. Když se Imperátorovi ukazuje, používá materiální projekci ženy, kterou Imperátor zná.

Při doposud posledním konaném obřadu v roce 2047 došlo ke zvláštní komplikaci. První pokusy ztroskotaly kvůli vitálním sílám Atlanova buněčného aktivátoru. Druhý pokus byl však již úspěšný. Projekce Velké matky ohně se stabilizovala ve formě Atlanovy mladické lásky Sinyagi da Ettorkhal.

Dosavadní výtvory

Pokus o vytvoření Velké ohnivé matky se podařil vesměs jen osmkrát:

  • Imperátor Barkam I. - (asi 15.700 před Kristem)
  • Imperátor Hozarius XIX. - (asi 14.700 před Kristem)
  • Imperátor Arion I., Filozof (korunován: 11.793 před Kristem)
  • Imperátor Kermian XIII. - (10.808 až 10.656 před Kristem)
  • Imperátor Feranrol I. - (asi 9000 před Kristem)
  • Imperátor Orbanaschol IV. - (?)
  • Imperátor Yobilyn I., Spravedlivý - (6763 před Kristem)
  • Imperátor Gonozal VIII. (2047)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál