Soltenerané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Solten
Známé obydlené planety:
Solten

Soltenerané (spíše Solteňané) jsou obyvatelé Soltenu, druhé planety slunce Forit.

Vzhled

Soltenerané jsou vysocí asi 1,70 metru a mají většinou černé vlasy s ofinou. Nápadné je vypouklé čelo, pod kterým se téměř ztrácí oči. Vousy jsou spleteny co copů, které odstávají jako bodliny. Při chůzi chodí lehce nahrbení, což je podmíněno zakřivením páteře. Jejich postava je většinou velice štíhlá.

Historie

Soltenerané pochází z arkonidských vystěhovalců. Solten je první planeta, kterou Arkonidané kolonizovali. Díky vlivům prostředí se vzhled Solteneranů oproti Arkonidanům velice změnil.

Roku 2044 žije na Soltenu 50 milionů Solteneranů, kteří především provozují galaktický obchod. Pokud chtějí obchodovat v rámci Mléčné dráhy, musí platit Skokanům vysoké poplatky za licence.

Obchodují nejvíce s voňavými kožešinami Oddů. To jsou asi půl metru dlouhá, šestinohá chlupatá zvířata s tělem hada, jejichž hlava připomíná buldoka. Kvůli lovu Oddů se počet těchto bytostí silně redukoval, od roku 1994 do 2004 stoupla jejich cena o osm set procent.

Forma společnosti

Na planetě Soltel panuje matriarchát, forma vlády, jejíž vrchní grémium je Rada velkých matek. Kvůli vládě žen platí Soltenerané u ostatních národů za zbabělce, což sebou přináší spoustu posměchu. Aby tomu zabránili, vystupují mužští Soltenerané jako pašové, kteří rozhodují sami. Protože je ale skoro všude známo, že na Soltenu panuje matriarchát, platí Soltenerané za lháře.

Předkové Solteneranů ještě věřili na arkonské bohy, ty však vystřídal jistý druh démonismu. Soltenerané uctívají hrůzné strašidelné postavy jako zbožňovaná a vznešená božstva, která jsou všechna mužského rodu.

V průběhu let si vyvinuli i vlastní jazyk.

Kosmické lodě

Flotila Solteneranů zahrnuje asi 5000 lodí, přičemž není jasné, zda jsou to je válečné křižníky nebo i civilní lodě.

Nákladní lodi Solteneranů jsou sotva 80 metrů dlouhé, doutníkovitého tvaru. Posádka se skládá ze sedmnácti mužů, v normálním případě není na palubě žádná žena.

Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!