STARDUST II (Americká)

z Databáze Multiversa
Tento článek pojednává o pozemské měsíční raketě. Další významy jsou uvedeny v článku STARDUST (rozcestník)

STARDUST II byla sesterskou lodí STARDUSTU.

Její druhý stupeň byl namísto jaderně chemického nahrazen tradičním chemickým pohonem konstrukční série Pluto-D. Loď tak mohla překonat antineutronový štít, který vyvolala Thora da Zoltral s prostředky AETRONU a který sahal do výšky 120 kilometrů.

Posádka

Posádku rakety třidy STARDUST tvořily čtyři osoby: pilot a velitel podplukovník Michael Freyt, palebný důstojník kapitán Rod Nyssen a poručík Recert na místě navigátora. Čtvrtým členem byl expert na zbraně z Depatment of Space západního bloku. STARDUST II mohl nést užitnou hmotnost 64 tun.

Historie

Na palubě loď při startu z Nevada Fields 25. srpna 1971 v 10:00 (gobijského místního času) vezla mezokatalitickou fúzní bombu v samonaváděcí raketě. Doprovázena byla dvěma loděmi z Asijské federace (4 muži posádky a 58 tun užitné hmotnosti) a východního bloku (6 mužů posádky a 92 tun užitné hmotnosti), které se téměř podobaly západním raketám. Měsíční rakety byly naváděny z kosmické stanice FREEDOM 1. Po dosažení Měsíce rozkázal Rod Nyssen k vypuštění tří raketových bomb, které 26. srpna 1971 zničily havarovaný AETRON.

O dalším osudu STARDUSTU II po jejím návratu na Zemi není nic známo.