Perry Rhodan 2330 (Česká obálka) Perry Rhodan 2330 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2330
Název:Stopy do nicoty
(Spur ins Nichts)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Mírojezdci / TERRANOVA
Vydáno poprvé:13. dubna 2006
Vydáno v češtině:2016
Čas děje: 11. září 1331 NGL – 12. července 1342 NGL
Planeta Šedokartaniňanů – na ledovém měsíci dojde k rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener – Smíšek věří, že na měsíci Ultramodři žijí trosečníci.

Dao-Lin-H'ay – Kartaninka pátrá po městě v ledu.

Blo Rakane – Halutský vědec se pokouší překonat zvýšení hyperodporu.

Fartyze – Poslední pozůstalý důstojník lodi Terminační kolony rozhodne o osudu posádky.

Na Zemi a planetách Mléčné dráhy se píše rok 1344 nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 4931 starého letopočtu a nastávají změny, které si doposud nikdo nedokázal ani představit. Do Galaxie vpadla Terminační kolona TRAITOR, gigantická vesmírná flotila Mocností Chaosu. V bezprostřední blízkosti pozemského domova – v nedaleké Hangayi – má vzniknout negasféra, životu nepřátelská sféra. Mléčná dráha má této oblasti posloužit jako zásobárna.

Hangay je obří galaxie, která byla před sotva 1300 lety transferována z umírajícího vesmíru Tarkanu do Lokální galaktické skupiny. Sídlí tam prastaré národy jako kočkám podobní Kartaniňané či jako lidé vypadající Hauriové.

SOL, legendární dálková kosmická loď lidstva, vyrazila již před lety, aby v Hangayi nalezla stopu vznikající negasféry. Zlaté činkovité plavidlo však bylo poškozeno zvýšením hyperimpedance, navíc je na světě Šedokartaniňanů objevena STOPA DO NICOTY...


Na Rothgeru zřícená loď patří k Terminační koloně TRAITOR, není to ovšem traitank nebo jiná bojová jednotka, nýbrž jenom lehce ozbrojený TRAI-zásobovač. Nákladní loď byla sice jako všechny jednotky TRAITORU adaptována na podmínky zvýšené hyperimpedance, přitom však zřejmě došlo k chybě – tato závada vedla ke zřícení plavidla. Z lodi se stal vrak a stále leží na povrchu Rothgeru, byla však odtažena a ukryta. Přeživší se střídají ve využívání kryonádrží, a čekají, až pro ně přilétne jiné plavidlo Terminační kolony. Díky poruše stráví Fartyze, poslední přeživší důstojník lodi, ve stázi místo několika měsíců celkem jedenáct let. Když se vzbudí z kryospánku, většina jeho posádky je již po smrti.

Během těchto jedenácti let se došlo k mnoha změnám i u Solánců, kteří se svým plavidlem ztroskotali na Ultramodři. Bylo podniknuto několik pokusů nalézt na Rothgeru havarované plavidlo, nicméně bez úspěchu. Benjameen da Jacinta dosáhnul v nulasnu slabého kontaktu. Je tedy s jistotou potvrzeno, že jsou na měsíci ukryti cizinci. Na Ultramodři jsou prohledány zbytky v ledu pohřbeného prastarého města. Solánce vede Fay-Vani-D'au, stará Šedokartaniňanka, které zná planetu jako své boty. Město, které leží na kontinentu Vaccao, se zdá být zcela opuštěné, nejsou nalezeny žádná poukazy na jeho bývalé obyvatele.

Blo Rakane žene kupředu opravu a přestavbu SOL. Je opraven UHF zaměřovač, a konečně mohou být zprovozněny antigravy, takže generační vesmírná loď je po dlouhé době bezpečně zakotvena na přistávací ploše. Dne 20. června 1332 NGL se podaří oddělit SOL-buňku-1 od mateřské lodi. SB-1 provede krátký lineární let a vrátí se na Ultramodř. Je jasné, že za současných hyperfyzikálních podmínek není v žádném případě ani pomyšlení na návrat do Mléčné dráhy nebo cesty po Hangayi. Dao-Lin-H'ay dále žije s Ron-Sha-R'ittem. Stále více Solánců následuje jejího příkladu a usidluje se v U'Hartu. Arlo Kellind si otevře vzkvétající podnik, vyrábějící brusle a lyže.

Dne 12. července 1342 NGL zachytí na SOL hypervysílání. Ukazuje se, že signál pochází z Rothgeru. Opět probuzený Fartyze vyslal volání o pomoc. Na palubě křižníku SUSHI hledá Ronald Tekener zdroj signálu. Fartyze se pokouší zničit vrak TRAI-zásobovače, neboť ten nesmí za žádných okolností padnout do rukou Galaktikům. Blo Rakane zničení lodi na poslední chvíli zabrání, ale Fartyze ho těžce zraní. Důstojníka Terminační kolony pak zastřelí další Solánci...

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál