Neoarkonidané

Jako Neoarkonidané nebo Noví Arkonidané se označuje mnoho arkonidských koloniálních národů po úpadku Velkého impéria.

Tats-Tor

Za první Neoarkonidany jsou považované kolonisté z Tats-Tor, kteří se tam usadili kolem roku 1000 před Kristem. V roce 2040 se u nich nevyskytují známky degenerace jako u Arkonidanů, místo toho jsou agilní a rychle reagují. Mají ale také nezlomnou hrdost svých předků a jsou náležitě pyšní. Typický vzhled Arkonidanů jim zůstal.

Gonza

Jako Neoarkonidané jsou také označováni kolonisté, kteří se usídlili na Gonza, sedmé planetě slunce Mol. Jejich potomci byly v roce 10.513 da Ark vysláni pod velením komodora Ceshal da Ragnaari v rámci projektu Spáč s kosmickou lodí předků na cestu. Nezdegenerovaní potomci Arkonidanů byli objeveni v prosinci 2043 Guckym. V září 2044 byly odvezeni na Arkon, aby tam Atlanovi, jako novému imperátorovi Gonozalovi VIII., pomohli při řízení Velkého impéria.

Lak-Lak III

Několik neohloupených Neoarkonidanů z Lak-Lak III přijelo v roce 3441 na konferenci imunních na Dessopato. U těchto Neoarkonidanů se jednalo o domýšlivé povýšence, kteří na základě historického významu Velkého impéria požadovali vládu nad Mléčnou drahou. Jejich sny konference dalekosáhle ignorovala. Neoarkonidané z Lak-Lak III se od svých předků lišily i fyziologicky: většinou měli červené, žilkované tváře, hnědé oči a odstávající uši.

Tchirmayn

Atlan podporoval genetický experiment na vybudování kolonie Neoarkonidanů na Tchirmaynu v systému Otrog-Samut. Po vzoru svých prapředků měli dychtit po akci. Stejný pokus Atlana II v negativním paralelním universu vedlo skutečně k nějakému výsledku: tamní Neoarnidané z Tchirmaynu byly krajně aktivní a pracovali na svrhnutí násilnického režimu Perryho Rhodana II. Proto je Perry Rhodan II a jeho nohsledi vyhladili.

Aktuální data:
27.9.2021
1566 před NGL
12. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459484.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!