Mourmalové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Šaogenská říše nebes
Domovská planeta:Mourmalin
Mourmalové
Mourmalové
© Georg Joergens

Mourmalové jsou národem ze Šaogenské říše nebes. Jejich domovskou planetou je Mourmalin ležící na okraji galaxie, často jsou přepadáni členy Traalu.

Vzhled

Tito humanoidé se vyvinuli na třetí planetě slunce Mour a tam žijí. Dosahují výšky až 260 cm a šířky zhruba 150 cm. Jejich postava je neomalená a mohutná. Hlavami připomínají pozemské koně. Z kulovité hlavy vystupuje asi 40 centimetrová tlama. Protože nemají rty, je dobře vidět několik řad stoliček.

Charakteristika

I přes svůj drsný zevnějšek jsou Mourmalané nesmírně mírumilovní. Těch několik málo Mourmalanů, kteří se přidali k Traalům, to dělá jen proto, že nemají na vybranou.

Mourmalané nosí zvučná jména jako Tiphenbahn nebo Warringa.

Historie

Mourmalané jsou pevně integrováni do Společenství Šaogen.

Úroveň techniky není tak vysoká jako u jiných národů galaxie. Létají však do kosmu a používají k tomu raketovité lodě dlouhé až 100 m. Jimi udržují kontakt s mnoha dalšími národy Šaogenské říše nebes. Většina Mourmalů žije v poměrném blahobytu a je spokojena se svým životem i se svou vládou. Jako většina národů Šaogenské říše nebes i oni věří v Šaogenský hvězdný svit a uznávají jistou vůdčí úlohu Mnichů.

Když Perry Rhodan na palubě KAURRANGU vnikl do soustavy Mour, byl přátelsky uvítán. Ale Šaogenští vnější strážci se nicméně postarali o to, aby KAURRANG byl zadržen jako údajná loď Traalu. Teprve na příkaz Sedmihláska, duchovního pastýře z Mračnova, byla posádka opět propuštěna. Mourmalům to všechno připadalo značně trapné, takže se nad pozitivním řešením velice radují.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!