Mooghové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:M 87
Známé obydlené planety:
SEL-24

Mooghové patří k té části národa Bestií, které nalezly domov v galaxii M 87. Žijí ukryti uvnitř planety SEL-24.

Vzhled

Podobají se Haluťanům, jejich tělo ale dosahuje výšky až čtyř metrů. Kůži mají od černo-hnědé do červeno-žluté, je složena z šestihranných strupovitých kožních šupin. Chovají se agresivně a válečnicky.

Historie

Mooghové přežili kolem roku 67‘000 př. Kr. porážku Bestií v boji proti Budovatelům centra a ukryli se mezitím uvnitř planety SEL-24. V dalších tisíciletích se potají připravovali na převzetí moci. K tomuto účelu použili mnoho světů, jako i planetu SEL-24 v soustavě Molak.

4. června 2436 posádka CRESTU IV zpozorovala strukturální otřesy nějaké kosmické lodi. Přišly z vnějšku galaxie v podobném směru, jako přiletěl CREST IV do M 87. Když CREST IV doletěl k lodi, byl kulovitý křižník napaden flotilou Dumfriů. Před definitivní zkázou zachránili teleporteři jednoho přeživšího Moogha jménem Argtz.

Argtz přivedl CREST IV do soustavy Molak, kde již čekaly dvě halutské lodě a fragmentální křižník BOX-13‘111. Krátce nato byla ohlášena blížící se flotila Dumfriů. Ukázalo se, že zaměřili intervalový zářič na palubě halutského křižníku. Argtz vyčítal svým zachráncům zradu a napadl je, proto ho musela posádka Paladina usmrtit.

Sami Terranci se pokusili na SEL-24 ukrýt dva paratronové konvertory. Ale protože byli objeveni dumfrijskou flotilou, museli uprchnout. Poté Dumfriové zničili celou soustavu Molak. Mooghům se ale předtím podařilo také utéci.

Poznámka: Osud uprchlých Mooghů a dalších tajných světů je neznámý.

Kosmické lodě

Mooghové stavěli černé válcovité křižníky o délce 300 metrů a průměru 50 metrů s trychtýřovitou zádí.

Známí Mooghové

Aktuální data:
27.9.2021
1566 před NGL
12. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459484.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!