Krish'un

Krish'un jsou životní forma na Daraku, měsíci vodíko-amoniako-metanového světa Washun.

Podobají se třpytivému kabátu. Krish'unové se chovají normálně pasivně a pohybují se vpřed plazením. Jejich inteligenční stupeň není znám. Přeživají jak v kyslíkové atmosféře Daraku, tak i ve vodíko-amoniakové atmosféře Washunu. Jako potravu přijímají cokoliv a jsou velice skromní.

Krish'uni mohou zahalit celého živého tvora a tím ho chránit proti životunepřátelské atmosféře. Jsou parapsychicky aktivní a vysílají nositeli impulzy nasycení nebo spokojenosti, nebo také nenávisti a vzteku. Mohou číst myšlenky, nahradit všechny normální smysly a také převzít motorické nervové dráhy. Paraschopnosti obalených bytostí se přitom dají také neutralizovat.

Dějiny

Telepatií nadaní Darakové nosí své třpytící živé přehozy, které označují Krish'uny nebo pláště moudrosti a uctívají je jako náboženské symboly. Mladé Krish'uny potírají Darakové lepkavou kaší.

Selaron Merota je objevil v roce 50.197 před Kristem (6203 dha-Tamar) jako Arsoen Atorem na planetě Darak. Napříště byly používány jako symbol moci 50 lemurských Tamaronů.

V roce 49.988 před Kristem je terranské zvláštní komando Lemur z CRESTu III psím robotem Lucky Logem a časovým okem ANGEKOK Klubu Luna přesazeni na Darak. Krish'uni podpoří Terrance při osvobození kolem Washnu kroužíci plošiny MA-geniální Veslařů z moci Haluťanů.

V roce 2420 se Atlan díky Krish'unu časového agenta Orghona z minulosti a jeho alfa-velitelského náramku stane zplnomocněncem pro lemurská zařízení v systému Talora a u slunečního pětiúhelníku Temur.

V roce 1225 NGL je z Epetranova archivu na Arkonu uloupen Krish'un na rozkaz Crest-Tharo da Zoltral. Epetran si Krish'un přivezl z expedice do kulovité hvězdokupy Braangon (Omega Centauri), kterou podnikl po setkání s Atlanem a Perry Rhodanem roku 13.971 da Ark (3917 před Kristem)

Atlan sledoval Crest-Tharo da Zoltral s pomocí Krish'unu uloženého na Měsíci do Omega Centauri. U centrálního slunečního dodekaedru se Atlanovi podaří na řídíci stanici ocelového světa Kharag přemoci Crest-Tharo da Zoltral.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál