Honové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Honur
Známé obydlené planety:
Honur

Honové jsou potomci Arkonidanů, kteří planetu Honur kolonizovali před dávnými časy. Jsou také jako Arkonidané zdegenerovaní, ale i primitivní. Říká se jim také Selektovaní.

Vzhled

Honové žijí v malých osadách a vypadají na první pohled jako tuláci - nosí roztrhané oblečené a zdají se být vyhladovělí. Ve skutečnosti není lehké si na Honuru obstarat potravu.

Historie

Roku 12‘659 př. Kr. přistáli první arkonidští vystěhovalci na druhé ze tří planet rudého trpasličího slunce Thatrel, 47 světelných let od Arkonu, ležící tedy ještě v kulovité hvězdokupě M 13. O 18 let později zde přistáli poslední kolonisté.

Protože náklady na změnu počasí by byly příliš vysoké a na planetě se nacházelo jen nepatrné nerostné bohatství, Rada Velkého impéria toto opatření zamítla. Honur zůstal až dodnes jedinou obydlenou planetou soustavy Thatrel. Honur je ošklivý, vyschlý svět bez měst, nevyskytují se zde žádné dobyvatelné horniny a panují zde špatné klimatické podmínky. Také z tohoto důvodu se planeta náhle dostala do zapomnění. Podstatnou příčinou toho bylo také to, že Arkonidané roku 12‘538 př. Kr. vyhlásili planetu za uzavřenou oblast a uzavřeli do karantény.

Když sem roku 1984 zabloudí TITAN pod velením Perryho Rhodana, jsou návštěvníci nejprve ostýchavě vítáni. Ze soucitu Honům darují potraviny a oděv. Jako dík dostane posádka malé medvídky, tzv. Nony. Ti jsou důvodem karantény, protože přenášejí mor Nonů. Ten způsobuje nakažlivá látka argonin. Nakonec se zjistí, že medvídky chovají pod povrchem planety Arasové, kteří si na Honu postavili základnu a vyrábí zde nepozorovaně drogy. Argonin produkovaný na Honuru se právě přidává do těchto drog.

Mezi Hony tak kolovaly pověsti, že pod povrchem žijí bohové. K setkáním Honů s Arasy nebo posádkami jiných kosmických lodí docházelo velice zřídka. Pokaždé, když na Honuru přistane nějaká kosmická loď, věnují Honové posádce Nony a ty pak postihne hypereuforie. Všechny lodě jsou pak přesunuty na jižní pól planety, kde vzniklo obrovské vrakoviště. Tam jsou všechny lodě vydrancovány a případně žijící posádka zavražděna.

Když Perry Rhodan přistane na planetě, stihne jeho posádku podobný osud. Rhodanovi se ale podaří odhalit Arasy a zničit jejich základnu. Od té doby už se argonin na Honuru dál nevyrábí.

Aktuální data:
22.10.2021
1566 před NGL
33. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459509.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!