Herreachové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Trokan
Známé obydlené planety:
Trokan
Herreachové
Herreachové
© VPM kg.

Národ, který vznikl na nové čtvrté planetě Slunce Trokanu.

Zpravidla měří dva metry a mají humanoidní tělo. Jejich obličeji dominuje takzvaný nosec (Nas-Organ). Dožívají se zhruba 110 let, v znečištěných městech o deset let méně. Po vyhasnutí časosběrného pole se oblékají do kuten, jež si kvůli ochraně proti nezvyklému slunci stahují hluboko do obličeje. A protože potřeba kuten vyvstala překvapivě náhle, mají je ušity z různých zbytků. Jejich civilizace čítá asi 145 milionů osob, žijících především v aglomeracích kolem sedmi měst. Největší je přirozeně hlavní město Moond.

Herreachové nejsou národem vědců. Technické vymoženosti jako železnice a telegraf jsou výjimkou. Život Herreachů ovládá víra v boha Kummeroga. Ta se zakládá na proroctví, jež kdysi vyšlo z Mluvící hory, dnešního Kummerogova chrámu. Toto proroctví zní: »Kummerog je bůh, jenž čeká za branami chrámu, až jej Herreachové vysvobodí. Až Herreachové pokročí dál, v daleké budoucnosti, brány se otevrou a z nich k nim vyjde bůh Kummerog. Potom se otevrou nebesa a ukáže se půle zářivě jasná a půle temná.«

Věřící jsou vlastně všichni Herreachové -- tím se vysvětluje, proč je jejich nejvyšší hodnostář něco jako velekněz. Tento kněz, jemuž se říká i Nejvyšší zvěstovatel Kummeroga, nemá žádnou faktickou výkonnou moc, jeho vliv spočívá spíše na víře Herreachů. Tuto pozici zaujímá v době, kdy se zhroutilo časosběrné pole, Nejvyšší zvěstovatelka Presto Go. V modlícím se společenství se Herreachové dostávají do transu a díky svým paranormálním schopnostem dokážou stvořit polomateriální postavy, jako např. obra Šimbau, který se zoufale pokouší otevřít bránu Kummerogova chrámu. Šimbau vytvoří Herreachové i k tomu, aby udržel stabilitu dimenzionální brány v Goeddině snové bublině, v níž se zrovna nacházejí Atlan, Myles Kantor a Dao-Lin-H'ay. Svými paranormálními schopnostmi je podporují Mila a Nadja Vandemarovy.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál