Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Technologie > Heliotská tvrz
hledat

Heliotská tvrz

(přesměrováno z: Heliotské tvrze)

Heliotské tvrze byly intergalaktickými dopravními prostředky. V konstitučním roce koalice Thoregon měly posloužit jako základ komunikace a vzájemné podpory mezi šesti národy Thoregonu.

Všeobecně

Jejich prosřednictvím mělo být možné mezi šesti galaxiemi, tvořícími jádra mocenských oblastí superinteligencí, podílejících se na založení Thoregonu, v krátkém čase přenášet obrovské množství zásob, osob a dokonce i kosmických lodí. Po dokončení měly tvrze vytvořit Heliotský plást (šestiúhelník).

Popis

Technika

V zásadě se jednalo o obrovský výměnný transmiter, který proskenoval všechny cílové objekty a zařadil je do normalizovaných oblastí o rozměrech 20 x 30 x 10 kilometrů (takzvaný faktorový element). Během transferu byly vždy zaměněny dva elementy. Zdroj energie se nacházel v centru tvrze. Šlo o kulovité modré silové pole - takzvaný Zdroj síly.

Výroba

Výroba jedné Heliotské tvrze trvala tisíciletí a byla kolektivní prací několika národů koalice:

Spojení

Každá Heliotská tvrz byla spojena s dvojicí dalších v různých galaxiích, takže např. Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě mohla provádět výměny se soustavou Teuller v galaxii Gorhoon (domov Nonggů) a s Karakhoumem (domovem Tvůrců).

Dějiny

Heliotský plást nemohl být nikdy dokončen, neboť Šabazza sabotovala prostřednictvím nanokolony tři z tvrzí. Díky ní explodovala v roce 1289 NGL (krátce po dodání Nonggů) Heliotská tvrz ve Sluneční soustavě (viz PR 1878). Před tímto výbuchem došlo k nechtěné výměně dvou faktorových elementů:

  • Kalkata – sever (Země) byla vyměněna proti muzeu Nonggů (planeta Kenteullen, galaxie Gorhoon)
  • Terranie – jih (později Alašan) proti džerrskému hradu GOUŠARAN (planeta Thorrim, galaxie DaGlauš)

Zdroje

PR 1878, PR 1910, PR 2049