Hamaradové/Hamaraudové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:DaGlauš
Domovská planeta:Hamarad

Hamaradové a příslušníci jejich bratrského národa Hamaraudů byli z vnějšku zcela identičtí. Jednalo se o dvojmetrové tvory s humanoidní trupem a trojicí nohou. Přední pár dolních končetin byl tenký a sloužil k pohybu. Zadní noha byla naproti tomu silná a svalnatá. Hamaradové i Hamaraudové ji používali ke skokům a boji zblízka. Jejich kůže byla pobledlá a šupinatá. Hamaradská ústa byla široká, odulé rty se leskly jemnou červení.

Hamaradská soustava ležela 1604 světelných let od Kristanu a 1608 světelných let od Thorrimu. Totalitním systémem ovládanou říši těchto bytostí tvořilo celkem deset slunečních systémů, jakož i četné základny.

Hamaradové a Hamaraudové se po celé roky přeli o to, který z obou národů představuje starší větev Hamarů. Tato prarasa byla před patnácti tisíci lety vyhnána ze své původní vlasti kotletřesením. Uprchlíci se usadili ve dvou systémech, kde nejprve ztratili své schopnosti a upadli zpět do barbarských dob. Teprve poslední staletí prožívali nový rozkvět. Zatímco se Hamaraudové izolovali v soustavě Hamaraud a přijali cestu sebeuskrovnění, Hamaradové začali s mocenskými výboji a ve své expanzivní politice ušetřili pouze svůj bratrský národ.