Gleamané

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Andro-Beta
Domovská planeta:Gleam
Známé obydlené planety:
Gleam
Gleamané
Gleamané
© VPM kg.

Gleamorané jsou obyvatelé planety Gleam v galaxii Andro-Beta.

Mají útlé, velice štíhlé tělo a jsou asi 1.90 metru vysocí. Jejich kůže je jemně modrá. Nápadné na jejích obličeji je zesílený dolní ret, který je ohnutý dopředu. Jejich oči jsou bezbarvé, duhovka je lehce nažloutlá. Hlava je bezvlasá. Místo srdce mají Gleamorané svalnaté cévy, které zajišťují cirkulaci krve.

Gleamorané disponují podivně působící lýkovou suknicí, jejímž smyslem je umožnit jejich nositelům pohybovat se po bahnité půdě.

Národ disponuje létajícími bublinami: velké energetické útvary, které definitivně nemohou pocházet od nich. Uvnitř namontovali vratké police, na kterých se dá pohodlně cestovat. Bubliny mohou Gleamorané mentálně ovládat.

Gleamorané jsou slabě parapsychicky nadaní. Ve větším množství jsou schopni hypnosugestivně ovlivnit cizí živé tvory. Tímto způsobem v roce 2402 odstraní nedůvěru Dona Redhorse. Když si to ale uvědomí, podaří se mu odclonit jejich vliv.

Historie

Gleamorané jsou degenerovanými potomky Modulanů a tedy nepřímými potomky Lemurů. Navzdory Mistry ostrovů vyvolané degenerace vykazují vysokou inteligenci. Vlastní techniku ale už nemají. Jejich hospodářskou základnou je velká houbová kolonie na Gleamu, ze kterých je získávána houbovitá šlehačka.

Terranci se s nimi setkají po výpadu do Andro-Bety v roce 2402 na planetě Gleam v Tri-Systému, kam byli usídleni primitivní Gleamorané.

Po zničení měsíce Siren vymřeli Gleamorané na základě vyvolané přírodní katastrofy.

Terranci si na Gleamu později vybudují velkou základnu. Základna bude nazvána Power Center.

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál