Džeduini

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Šaogenská říše nebes
Domovská planeta:Džedou
Známé obydlené planety:
Džedou, Thenmarg

Národ Džeduinů (orig. Jedouinen) pochází z galaxie Šaogenská říše nebes. Vystupují vždy v kutnách a po celém Šaogenské říši nebes o nich není známo víc, než jen jejich jméno. Také proto jsou nazýváni Tajemní.

Jejich domov se jmenuje Džedou (Jedou) a stát se nazývá Džeduinská říše. Jeden ze světů, které obývají, se jmenuje Thenmarg.

Vzhled

Džeduini jsou štíhlí humanoidi o výšce asi 1,5 metru. Vždy nosí fialovou kutnu, dokonce i při koupeli. Jejich kůže je šedá a vrásčitá. Obě oči jsou malé a černé. Partie brady a ramen jsou oproti ostatnímu tělu velice mohutné.

Zvláštnosti

Džeduini opouštějí své planety na východní straně galaxie jen zřídka, protože se rádi izolují. Jsou přitom vždy mírumilovní. Dále nikdy neukazují své tělo. Až na obličej mají všechny části těla zakryty jakýmsi přehozem, takže není vlastně ani jasné, jak se pohybují. Díky tomuto šatu se zdá, že se vznášejí. Vzhledem k tomu, že při pohybu nevydávají žádné zvuky, získává tato domněnka na pravděpodobnosti.

Kutny, které nosí, představují jedno z tajemství Džeduinů. Zdá se, že obsahují jakousi životní energii. Pokud by někdo Džeduinovi kutnu strhnul, tak zemře a jeho tělo změní jen v malinkatou hromadu biomasy. Když si Džeduin vezme druhou kutnu, prodlouží se délka jeho života.

Historie

O historii Džeduinů není nic známo, avšak Džeduin Houcho Maull byl dlouhou dobu vůdcem Traalu.

Džeduini mají čočkovité lodě o průměru až 400 metrů, ale v galaxii na ně narazíme jen zřídka.

Teprve volbou Sedmihlásky jako duchovního pastýře Mračnova navážou s tímto tajuplným národem styky i Mnichové.

Známí Džeduini

  • Houcho Maull
Aktuální data:
28.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459546.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!