Doynschtova transplantační klinika

Doynschtova transplantační klinika nebo také Doynschtova soukromá klinika, je komplex budov s ohromnou rozlohou. Klinika leží na jižním okraji Nopalooru. Vyskytuje se tam několik pramenů, proto v této oblasti platí stavební uzávěra. Ke klinice patří laboratoře, sklepní prostory, propojené tunely, sklady a vlastní transmiterové zařízení. (PR 623)

Část hlavní budovy jsou hlavní laboratoře, diagnostické místnosti, haly s nulačasovým mostem – přístrojem, který má podobnost s deformátorem nulového času, a bibliotéka. (PR 625)

V nemocniční stanici se zotavuje mnoho bytostí, které už dlouho čekají na nový mozek. Někteří pacienti přitom ztratí rozum. Podél pokojů, ve kterých ohrožení pacienti leží, vedou úzké chodby. Stěny jsou z jedné strany průhledné, takže Doynschto může pacienty pozorovat, aniž by si toho všimli. Každá místnost na klinice je připojena na plnorobotický obslužný systém, který je tvořen kastlovitými vozidly, které jezdí po energetických kolejnicích pod stropem.

V centru velké haly se nachází pavilon, kde se setkávají návštěvníci a pacienti. Vedle Yaanztronů a Bordinů se zde nacházejí také potomci ještěrů, obří hmyzáci a monstrózně vypadající bytosti. Plánuje tu velká změť hlasů: syčení, vrčení, mňoukání a jiné zvukové projevy, ale všichni používají jednu základní řeč. Na druhé straně haly je terasa, odkud z mezer v podlaze proudí do haly hřejivá pára. V páře se tam vznášejí motýlovité bytosti. Na druhé straně terasy je východ. Za širokou bránou z transparentního materiálu je vidět park.

Park je pečlivě veden. Všude pracují roboti. Vzduch je parný, teplý a má nasládlou vůni. V mechovité trávě roste několik groteskních stromů s do sebe zapletenými kmeny, ze kterých vyčnívají spirálovité větve. Mnoho kulatých staveb bez střechy zde slouží jako zážitkové stanice, ve kterých se pacienti mohou rekreovat.

Klinika je neustále zajištěna energetickým štítem. Doynschto pro něj dostal povolení po několika přepadeních. (PR 623) Klinika se vlastně podobá pevnosti, protože všechny chodby a dveře mohou být zajištěny energetickými štíty. (PR 625)

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál