Devět imaginárních

Devět imaginárních představovalo před přibližně milionem cynoské vládce v Lokálním Hejnu, které tehdy poprvé prolétalo Mléčnou drahou. Jednalo se přitom o Cyny, kteří dosáhli vyšší formy existence, než jejich hmotní soukmenovci. Energetická podstata umožnila imaginárním, aby se vyhnuli smrti a změně v kamenné obelisky, nevrhající stín.

Energetická hrobka

Uvnitř energetických hrobek se nacházely mumie Devíti imaginárních. Polokoule, které se vznášely 60 metrů nad povrchem v atmosféře planety Stato II, měly průměr 120 metrů. Adekvátně počtu Devíti imaginárních existovalo celkem devět energetických hrobek.

Dějiny

Přibližně 1,3 miliony let před Kristem dostal Hesze Goort od Bardioca příkaz, aby Devíti imaginárním ukradl paradimový klíč s Taborou a přihrál ho do rukou bůžkům Hejna, čímž jim dopomohl k uchopení moci. K této mocenské změně došlo roku 997 063 před Kristem. Hejno se tehdy poprvé zdržovalo v Mléčné dráze.

Devět imaginárních bylo přinuceno stáhnout se do energetických hrobek na záložní řídicí svět Stato II. V úniku jim bránily parapasti. Celá planeta byla následně nouzovým zařízením přemístěna do hyperprostoru.

V roce 3443 byl Cyno Schmitt v nejvyšší nouzi donucen zničit prostřednictvím Tabory energeticky zakonzervované imaginární. Tím uvolnil hyperenergetickou šokovou vlnu, která zahubila citlivé bůžky a ukončila jejich vládu nad Hejnem.

Známí imaginární

Zdroje

PR 566, Obsidian 12

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Neun Imaginäre« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!