Dakkar-rezonátor

Dakkar-rezonátor je důležitý dodatečný agregát k deformátoru nulového času, který má za úkol ohmatávat cestu v čase pomocí sextadimových impulzů.

Během let 3433 a 3434 se několik časových expedic pokoušelo proniknout s deformátorem nulového času 200 tisíc let do minulosti. Tomu ale zabraňovaly šestidimenzionální impulzy podél časového proudu, cappinské časové závoje, které byly předávány Zlatému vřetenu. Měly za úkol zamezit, aby se časové expedice dostaly do časů Cappinů. Sextadimová energie, kterou Zlatá vřetena zachytila, způsobovala pendlování deformátoru nulového času v čase.

Stavba Dakkarrezonátoru

Kvůli neúspěchům bylo Terrancům jasné, že cestu do minulosti něco blokuje. S pomocí Cappinů, kteří uvízli v Satelitu smrti, mohl Geoffry Abel Waringer vytvořit teoretický plán Dakkar-rezonátoru. Předpokladem pro stavbu Dakkar-rezonátoru bylo ale sextagonium, které se dalo vyrobit až s pomocí Ribalda Corella.

S tímto přístrojem mohl deformátor nulového času proniknout do minulosti bez omezení, protože deformátor nulového času byl rozkmitán a tak byl kompenzováno Zlatým vřetenem vyvolané pendlování. Do minulosti se tak dalo dostat bez jakýchkoliv překážek.

Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!