Element času

(přesměrováno z: Chronimalové)

Element času byl v roce 427 NGL složkou Dekalogu elementů. Jednalo se o polointeligentní zvířata, které ve smečkách mohli vyvolávat časové posuny. Říkalo se jim Chronimalové.

Chronimalové vypadají jako tlusté, osminohé ještěrky o délce 30 cm. Celé tělo bylo pokryto jemnými, černými šupinami.

Schopnosti

Chronimalové mohli přinášet věci z minulosti do přítomnosti nebo věci ze současnosti do téměř libovolně vzdálené minulosti. Podle toho, kolik Chronimalů se pokusu účastní, zůstanou tyto věci buď jen obrazy a vizemi, nebo se stanou součástí příslušné reality. Přibližně 5000 Chronimalů bylo společně dost silnými na to, aby mohli v čase přesunout velkoměsto. Při akcích byly Elementy času vždy odkázáni na jiné členy Dekalogu, kteří se o ně starali a veleli jim.

Historie

Chronimalové nevznikli přirozenou evolucí, ale vyvinuli se v okrajové zóně Negasféry. Jako Elementy času byli krajně hodnotní a prakticky neustále v akci.

Jejich síly byly nasazeny také při konstrukci časoměsta MORHANDRA v ZENTAPHERu.

Krátce před útokem na Mléčnou dráhu byly jejich služby propůjčeny Obchodníkům se zbraněmi z Mrillu. Na výměnu dostal Dekalog Sextradimový aktivní kodér (Sakoder).

Při první akci v Mléčné dráze nastal útok Dekalogu na systém Verth a planetu Gatas.

Pak se jim podařilo unést Praplazmu z minulosti planety Rando I.

Pokusili se také se svými silami napadnout přímo signální plamen, což ale selhalo. V Andro-Betě přinesli atomovou šablonu k výrobě duplikantů Mirony Thetin a Proht-Meyheta z minulosti. Když se ale oba pokusili strhnout na sebe moc, nechali je jednoduše zmizet.

O měsíc později unesli Perryho Rhodana a poslali ho společně s androidím strážcem do minulosti. Měl ještě jednou prožít spoluzaviněné vyhubení Dvounosích a duševně se tak zlomit. Rhodana zachrání Časochodec.

Když Rhodan s pomocí Časochodců chce přesunout Dvounosé do roku 427 NGL, pošle Kazzenkatt všechny Chronimaly, aby spáchali masivní atentát. Na to ale Časochodci čekají. Podaří se jim Chronimaly bez problémů přemluvit, aby opustili služby Chaotarchů a šli s nimi. Od té doby se Chronimalové považují za zmizelé.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!