Barxöft

Astronomická data:
Označení:Modré oko
Vzdálenost od Mléčné dráhy:46.9 milionů světelných let
Průměr:110.000 světelných let

Galaxie Barxöft je asi dvojnásobně velká tak jako Mléčná dráha a je centrem mocenské oblasti BARDIOCA.

V centru Barxöftu je neobyčejně hustě nahromaděná hmota, tvořená miliony centrálních hvězd, které jsou všechny do jednoho silnými 5D-zářiči a vytvářejí intenzivní modrou záři. Gigantické 5D-proudy různých intenzit dělají centrum Barxöftu tak nebezpečné, že tam nemůže proniknout žádná loď.

Před skoro jedním milionem let usadil Mocný Kemoauc mozek zrádného Bardioca ve zdánlivě nezničitelné přežívací kapsli na planetě Parföx-Par v galaxii Barxöft. Z mozku vznikla v nepředstavitelně dlouhé době superinteligence BARDIOC se svým nejdůležitějším pomocným národem jménem Hulkoové.

V roce 3585 se podařilo Perry Rhodanovi, superinteligenci probudit z jejího hlubokého spánku a ukončil tím konflikt mezi BARDIOCEM a Císařovnou z Thermu. O něco později byl Bardiocův mozek odvezen a spojen s Císařovnou z Thermu.

zajímavosti:

  • Bardioc - svět superinteligence BARDIOC. Třetí ze sedmi planet žlutého slunce Parföx-Par ve středním centrálním prstenci galaxie. Název znamená "strážce věčnosti"
  • Kosmická stanice Parxtorv - prastará stanice Hulkooů, asi 1.3 milionu světlených let od Barxöftu a 6.7 milionů světelných let od Ganuhru.
Aktuální data:
17.10.2021
1566 před NGL
29. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459504.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!