Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Sluneční soustavy > Soustava Ztracených
hledat
Astronomická data:
Galaxie:mimogalaktický prostor
Další jména:Šrotovací soustava, Kulloch-Duo
Typ hvězdy:dvojhvězda, rudí obři
Počet planet:1
Známé planety:Kulloch
Vzdálenost od Země:asi 1.75 mil. LY
Známé planety:
Kulloch
Zdejší národy:
Maahkové, Terranci

Soustava ztracených, Systém šrotu, Ruinový transmiter, lemursky Kulloch-Duo, je bývalá past na trase do Andromedy, jeden ze známých slunečních transmiterů, který Sluneční inženýři vystavěli na příkaz Mistrů ostrovů, aby neoprávněným uživatelům této trasy způsobily problémy.

Soustava ztracených se nachází 1.75 milionu světelných let od Mléčné dráhy v intergalaktické prázdnotě. Po zničení jeho jediné planety Kulloch obíhá obě slunce prstenec asi 30000 fragmentů planety. Devět úlomků má asi velikost pozemského Měsíce. Na pátém největším kousku trosek, který Terranci nazvou Kalif z Bagdádu, vládne gravitace 0.21 gravů. Další jmenovitě známé úlomky jsou Ural a Trója.

Od 9. července 2405 je soustava pokládána za zničenou. (poznámka: v prvním vydání PR se poloha Soustavy ztracených udávala 950000 světelných let od Kahala. Po zjištění skutečné vzdálenosti Mléčné dráhy a Andromedy byl údaj korigován.)

Dějiny

15. století

Strážci soustavy byli Maahkové. V průběhu trestní akce Mistrů ostrovů kolem roku 1400, jejíž důvod je neznámý, byla jediná planeta soustavy Kulloch, na které se nacházela řídící stanice slunečního transmiteru, zničena; Mistři ostrovů se tak vzdali transmiteru. Po zkáze planety se v soustavě změnily gravitační poměry. Obě slunce se náhodou nezhroutily do sebe, ale stabilizovaly se, změnila se ale jejich hustota a intenzita záření. Maahkové, kteří útok přežili, se usídlili na velkých kusech trosek a zmutovali.

2401

V roce 2401 získali Terranci od Greka 1, který mezitím přešel na jejich stranu, informace o existenci tohoto systému. Protože hledali základnu v blízkosti Andromedy, na kterou by se dalo dostat přes centrální šestiúhelníkový transmiter v Mléčné dráze, byla soustava Ztracených ideálním výchozím bodem.

Terranci uzavřeli v prosinci 2401, po vyřešení několika nedorozumění, spojenectví s mutovanými Maahky a zjistili, že neovladatelný sluneční transmiter je nastaven na satelitní galaxii Andro-Beta. Řídící stanice byla objevena na planetoidu. Terranci nazvali nebeské těleso Kalif z Bagdádu a vybudovali si tam zásobovací a flotilní základnu.

2402

V roce 2402 musel Reginald Bull, který základně velel, zatímco Perry Rhodan vedl expedici do Andro-Bety a zařizoval tam základnu Power Center na Gleamu, odrazit několik útoků Maahků věrných Mistrům ostrovů. Navzdory všem snahám se terranským vědcům nepodařilo nastavit transmiterovou blokádu jako u slunečního šestiúhelníku v Mléčné dráze. Teprve entita Reggie přinesla změnu a obranu před útoky Maahků. Následně přebudovali Pozemšťané planetoid Trója (jeden z velkých kusů trosek) na stanici a ukryli v ní několik kosmických lodích, kromě jiných CREST II, THORU II a IMPERÁTORA (vlajkovou loď USO Lordadmirála Atlana). Tróju nechali transmiterem prodriftovat, aby byla co nejnápadnější, protože jím neustále prolétaly kousky trosek, a získali tak předmostí v zájmovém území Andromedy.

2405

Po zničení galaktocentrického slunečního šestiúhelníkové transmiteru v Andromedě po použití hyperinmestronu na palubě RAVANA 9. 7. 2405 se celá transmiterová trasa stala nestabilní a začínala se hroutit. Soustava ztracených byla následně evakuována. Kvůli nestabilitě bylo při evakuaci ztraceno 112 jednotek.

Koncem srpna 2405 dorazila flotila Tefrodů, která překonala prázdnotu přes jednu z vesmírných stanic Maahků, do soustavy Ztracených a zničila jí. Lodi HELIPON se podařilo odletět na Gleam, a Rhodana tak informovat o útoku a varovat před letem zpět.

Aby varovali Reginalda Bulla sídlícího na Kahalu před Tefrody a poskytli mu čas na eventuální invazi, rozhodli se poručík Timo Benz se dvěma kamarády proletět v trojmístné stíhačce skrz nestabilní transmiter.

Krátce nato FRANKFURT, vyslaný do soustavy jako průzkumník, ohlásil, že obě slunce transmiteru splynula a vytvořila obrovskou novu (PR 292).

Zdroje

PR 231, PR 232, PR 233, PR 249, PR 275, PR 291, PR 292, PR 293

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Schrotschuss« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)