Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmologie > Univerzální průsek
hledat

Univerzální průsek

(přesměrováno z: Průsek Univerzem)

Univerzální průsek, někdy označovaný jako průsek univerzem, je vesmírná zóna dlouhá 709 milionů světelných let, která se táhne od Algstogermahtu až po Malstróm hvězd. Je totožná s oblastí vlivu kvartální síly.

...

Univerzální průsek je kosmická zóna, o níž je doposud známo jen velice málo.

Algorrian Le Anyante o této oblasti v souvislosti se stanicemi Mírojezdců v roce 1332 NGL hovořil takto: Taková nádraží jsou vybudována všude podél Univerzálního průseku, od Erranternohre přes Mléčnou dráhu až do Algstogermahtu a k Víru hvězd.

Mnoho událostí pozemských dějin se odehrálo podél nebo blízko této linie. Nápadná je shoda známého průběhu Průseku Univerzem se směrnicí vektoru, jímž před 3,3 miliony lety kosmokraté přesměrovali v galaxii Erranternohre umístěný materiální zdroj Gourdel. Mondra Diamondová se od Sluhy Materie Torr Samaha dozvěděla, že 7 z 9 výstupů tohoto materiálního zdroje mířilo k Hvězdnému víru. Zde se nachází První Thoregon.

Putující kosmonukleotid TRIICLE-9 cestoval po této linii před 2,2 miliony lety z Andromedy k místu, kde ho Porleyti zakotvili jako Frostrubin.

Před přibližně 200 000 roky byl materiální zdroj Gourdel na základě nebezpečí, představovaného Spórovou lodí PAN-THAU-RA v Algstogermahtu, přesměrován, aby byl všemi svými výstupy natočen ve směru Algstogermahtu. Také 200 000 světelných let dlouhý, bílý napájecí paprsek z Erranternohre míří tímto směrem. V roce 3586 proběhly důsledkem akcí proti PAN-THAU-RA Mléčnou dráhou prostorové otřesy.

Slunečním transmiterem Gercksvira v Andromedě byly do Hvězdného víru, tedy podél Průseku Univerzem, přeneseny flotily lemurských kosmických lodí, velké množství molkexu a mnohem později Terra s Měsícem.

Když systém Medaillon se Zemí a Měsícem padl do Jícnu, materializoval se v galaxii Ganuhr blízko Erranternohre, transport tedy znovu proběhl podél Univerzálního průseku. Ganuhr teď pravděpodobně náleží k mocenské oblasti ze splynutí BARDIOCU a Císařovny z Thermu vzniklé superinteligence THERMIOC.

Také dóm Kesdšan Rytířů Hlubiny v galaxii Norgan-Tur, Balayndagar – domov Kelosků, galaxie Gruelfin – domov Cappinů, kosmonukleotid DORIFER a mocenská oblast ESTARTU, jakož i M 87 Budovatelů centra leží velmi blízko udané linie.

Vzdálenost z Mléčné dráhy k Víru hvězd činí 501 milionů LY, a vzdálenost z Galaxie do Algstogermahtu je 208 milionů LY. Délka Univerzálního průseku je tedy přinejmenším 709 milionů LY.

Jelikož neznáme případné prodloužení linie v obou směrech, není jisté, zda na ní neleží další objekty, jako blízký kosmonukleotid TRIXTA, galaxie Aemelonga (útočiště Arcoanů), galaxie lokálního Thoregonu z DaGlauše, galaxie Hetosu sedmi, či poněkud vzdálenější galaxie jako Dommrath a Segafrendo nebo Neyscuur, domov Anoreeů, správců Černých hvězdných cest.

Velmi vzdálená galaxie Wassermal Pangalaktických statistiků a galaxie kolem Tradomu, mocenské oblasti superinteligencí VAIA a MYR nebo rodná galaxie Algorrianů Xantharaan však zřejmě leží mimo Průsek Univerzem.

Tento článek obsahuje základní informace převzaté ze stránky »Universale Schneise« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org) a v budoucnu bude rozšířen