svazek 62

Kurt Mahr

Die blauen Zwerge

Modří trpaslíci

vydáno: 1962     (česky: 1996)
čas děje: 2040
Perry Rhodan 62 (Česká obálka) Perry Rhodan 62 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
8000 vyhnanců bojuje o přežití! - Druhé dobrodružství kolonistů!
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Horace O. Mullon - Jeho vrah nepočítal s »modrými trpaslíky«

Fraudy Mullon - Zjistí, že se s »modrými trpaslíky« lze domluvit

Milligan - Mullonova pravá ruka

Pashen - Očekává odměnu

Walter S. Hollander - Chce se stát absolutním vládcem

Harper, Glannon a Cislarczik - Hollanderův pochop

Chellish - Tajemný mladík

Ilustrace:
Perry Rhodan 62 (Ilustrace 1)

Kolonie »Asociálních svobodných kolonistů« na planetě Gray Beast1) bude postižena modrými puchýři. Při jedné výpravě Horace O. Mullon objeví polointeligentní Mungy, kteří se podobají malým opičkám a obratně umí zabít nebezpečné hady. S jejich pomocí nalezne Mullon a jeho žena Fraudy protijed proti neštovicím. Mullonův protívník Walter S. Hollander, který byl se třemi svými komplici vyloučen z Greenwiche, se marně pokusí svého rivala nechat odstranit.

Při druhé expedici narazí na Modré trpaslíky. Fraudy Mullonová naváže kontakt s vysoce inteligentními, telepaticky nadanými bytostmi, jejichž vzezření připomíná modrý hadr. Při novém útoku Hollanderových mužů dostane Mullon smrtelný výstřel do srdce. Modří trpaslíci, kteří kolem sebe vytvoří elektromagnetické a gravitační pole, zachrání jeho život. Skoro po devadesáti dnech přenesou jeho, Fraudy a jejich důvěrného přítele Milligana do Greenwiche zpět. Zde Hollander zatím vybudoval hrůzovládu.

Tajně zatím přistane gazela na povel kapitána Blaileye tři dny pochodu od Greenwiche v horském údolí. Chellish, jeden Blaileyho muž, se připojí k Mullonovi a podporuje ho2).