svazek 53

Kurt Mahr

Die Verdammten von Isan

Zatracenci z Isanu

vydáno: 1962     (česky: 1996)
čas děje: 2040
Perry Rhodan 53 (Česká obálka) Perry Rhodan 53 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Jejich svět má osud již sečtený - v poslední sekundě bude ale zachráněn...
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Ivsera, Irvin, Havan, Killarog a Thér - Obyvatelé bunkru Fenomat

Ferial, Belal a Malanal - Obyvatelé bunkru Sallan

Perry Rhodan a John Marshall - Zoufalým lidem dají novou naději

Laury Marten - Vedle telepatie je nadána uměním desintegrace

Hrabě Rodrigo de Berceo - Žene se do záhuby

Ilustrace:
Perry Rhodan 53 (Ilustrace 1)

Ukáže se, že průvodce modré trpasličí hvězdy Unknown, kterou nejprve pojmenoval Perry, byl před osmi lety zpustošen atomovou válkou, při níž téměř všechni ze tří miliard obyvatel, primitivnějších potomků arkonidských kolonistů, padly za oběť. Sto tisíc přeživších, jejichž svět se jmenuje Isan, modré slunce Wilanet a červený obr Wilan, bydlí v jedenácti bunkrech a stojí před smrtí hlady. Když se díky radiotelegrafickému hovoru soustředí na novou diskusi, zakročí Perry Rhodan, Gucky, John Marshall, Laury Martenová a Rodrigo de Berceo na staně Killaroga, Ivsera, Irvina a Théra, kteří obývají bunkr Fenomat, a vystoupí tak proti diktatuře Belala, pána bunkru Sallan. Gucky při tom bude těžce poraněn. Když se Belal i přes převahu kosmonautů navzdá, Space-Jet je poškozen vrhačem raket a Rodrigo de Berceo zastřelen, vyžádá si Rhodan pomoc ze Země.

Ještě než právě aktivovaný, tisíc pět set metrů měřící DRUSUS s naléhavě potřebnými potravinami přistane na Isanu, získají Pozemšťané a jejich spojenci kontrolu nad Fenomatem a Sallanem.

Mezitím, co se zjistilo, že se Regent z Arkonu díky Tolimonu opět soustředí na Perryho Rhodana a Zemi, a že ho intenzivně hledá1), vrací se Rhodan s DRUSUSEM zpět na Terru2).