svazek 440

Hans Kneifel

Der Ring des Verderbens

Kruh zkázy

vydáno: 1970    
čas děje: 196.566 př.n.l. / 199.566 př.n.l. / 197.166 př.n.l.
Perry Rhodan 440 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Lord admirál jako pyrotechnik – a plukovník Cascal jako časový skokan
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor čeká na návrat deformátoru nulového času.

Ovaron – Perry Rhodan získá tři nové přátele.

Merceile – Perry Rhodan získá tři nové přátele.

Takvorian – Perry Rhodan získá tři nové přátele.

Atlan – Lord admirál prolomí ‚kruh zkázy‘.

Dr.Kenosa Bashra – Nepozorný hlídač.

Joaquin Manuel Cascal – Plukovník zakusí několik skoků časem.

Jak – Divoch ve stroji času.

Když je Ovaron informován o první cestě deformátoru nulového času a zjistí, jaké budou následky cappinských genetických experimentů, postaví se spolu s Takvorianem bezpodmínečně na stranu Perryho Rhodana a Pozemšťanů. Spolu s Guckym, Rasem Čubajem a Kentaurem osvobodí Merceile, kterou dal Levtron po Ovaronově útěku do vazby, z vězení v Matronisu. Mladou ženu Perry Rhodan okamžitě fascinuje.

V roce 199 566 před Kristem mezitím Atlan, Joaquin Manuel Cascal a dr. Tajiri Kase instalují kolem pozice deformátoru nulového času podzemní bomby, jež mají po znovuvynoření se stroje v časech genetiků rozmetat obranné postavení Cappinů. Deformátor nulového času se dne 27. dubna 3434 palubního času, jedenáct dnů po svém útěku, vrací do roku 196 566 před Kristem. Připravené nálože zničí Levtronem a Tarakanem postavené bariéry, stroj času vezme na palubu Perryho Rhodana, Alasku Saedelaera, Rase Čubaje, Fellmera Lloyda, Guckyho, Icho Tolota, Ovarona, Merceile, Takvoriana a Paladina a okamžitě odcestuje do roku 197 166 př. Kr.

Později padnou Cascal a dr. Kenosa Bashra za oběť neplánovanému skoku v čase, který iniciuje primitivní člověk vniknuvší do deformátoru nulového času. Po několika pokusech najdou oba muži cestu do správné epochy.