svazek 383

Clark Darlton

Die phantastische Reise der FD-4

Úžasná cesta FD-4

vydáno: 1969     (česky: 2002)
čas děje: 2437
Perry Rhodan 383 (Česká obálka) Perry Rhodan 383 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Od planety Tajfun do Terranie - korveta na velké cestě od galaxie ke galaxii
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - zakladatel a Velký administrátor Solárního impéria

Rasto Hims - 1. důstojník lodě Svobodných obchodníků FRANCISE DRAKEA

Burdsal Kurohara - jeho misí je zalarmování lidstva

Bert Olbrich, Hus Brader, Hender Faro a Jan Kowski - důstojníci FD-4

Four Strong Winds - domorodec z planety bouří

Kharon a Mervin - Svobodný obchodník z Epsalu

V Malém Magellanově mračnu se ztrácejí pozemské průzkumné lodě a Roi Danton se sem vydal, aby zjistil, oč jde. Jeho loď FRANCIS DRAKE byla ale napadena cizími loděmi. Korveta KFD-4 se vydává na cestu do Sluneční soustavy, aby přivolala pomoc pro krále Svobodných obchodníků a jeho lidi. Při nuceném přistání na neznámé planetě poodhaluje roušku tajemství ztracených průzkumných lodí...


Korveta FD-4, se kterou ertrusanský šlechtic a paraplant Burdsal Kurohara 15. února 2437 vyrazí, aby z Mléčné dráhy přivezli pomoc pro těžce poškozený FRANCIS DRAKE, který prchá ze systému Anchorage, je ostřelována kuželovitou lodí intervalovými děly. Poškození lineárního pohonu přinutí korvetu přistát na 816 světelných let od Sherrano vzdáleného světa Tajfun, bouřemi sužované druhé planetě rudého slunce Kurova hvězda. Při přistávací fázi zachytí FD-4 signál S.O.S.. Svobodní obchodníci naleznou na Tajfunu na úrovni doby kamenné se nacházející civilizaci Yreků, 1.20 metru vysokých gorilovitých bytostí s černým kožichem a dvěma upřeně hledícíma fazetovýma očima ve sněhobílé tváři. Po počátečních střetnutích ukáže Four Strong Winds, náčelník Yreků, Svobodným obchodníkům cestu k vraku EX-1068, který vysílá automatické volání o pomoc. Deník velitele udává, že explorerská loď byla 23. listopadu 2436 v systému Bluebird zajata lodí Gurradů a odtažena do systému Tajfun. Lví lidé byli zřejmě podřízeni neznámé moci. Na Tajfunu se 8. prosince u několika členů posádky objevily první symptomy nákazy. Až do 1. ledna 2437 umíraly muži a ženy postupně na neznámou nemoc, při které kůže nejdříve tvrdla a křehla, a po období čtyř dnů nakonec začala explodovat krev a trhat žíly.

Po ukončení opravárenských prací odstartuje FD-4 z Tajfunu, dorazí do Mléčné dráhy a 28. února vletí do Sluneční soustavy, kde Kurohara informuje Perryho Rhodana1).