Perry Rhodan 2982 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2982
Název:Proměnná zkázy
(Die Vernichtungsvariable)
Autor:Kai Hirdt
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:12. října 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec června až 11. července 1552 NGL
Všechno v Algoritmické republice je vypočitatelné – a když ne, je to zničeno
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan chce obsah čtvrtého sila s eiris.

Florence Hornigoldová – Kapitánka potká starou sokyni.

Fitz Klem – Atlanův průvodce pátrá po poslednímu silu.

Sunnrod – Dobrodefinovaný musí učinit rozhodnutí na matematicko-logickém základě.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2982 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zánik Mléčné dráhy: světopožár.

Atlan se mezitím vydává pátrat po tajemné protoeiris, kterou kdysi TO uskladnilo v minigalaxii Cetus. Substance má rozličné schopnosti, jichž by se dalo využít v boji se světopožárem. Doposud se podařilo vyprázdnit tři sila, avšak u posledního vládnou zákony matematiky a tedy i PROMĚNNÁ ZKÁZY...